Borsa Haberleri

Meta, Alphabet ve Pinterest Hisseleri Sallantıda!

Ekim 21, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Meta, Alphabet ve Pinterest Hisseleri Sallantıda!

● Snapchat (SNAP)’in beş sene önceki halka arzında bu yana en düşük gelir artışının görülmesini yüksek enflasyona bağlaması üzerine, Meta Platforms (META), Google (GOOGL) ve diğer dijital reklam şirketlerinin hisseleri perşembe günü düşüş eğilimine girdi.

● Eylül dönemi kazançlarını açıklayan sosyal medya devi Snap’in hisseleri, hayal kırıklığına neden olan sonuçlar üzerine kapanış sonrası işlemlerde 25% düştü. Snap, normalde yoğun olan tatil döneminde herhangi bir gelir artışı öngörmediklerini vurguladı.

● Ana iş modelleri internet reklamları olan diğer şirketlerin hisseleri de Snap’in düşüşünü takip etti. 

● Facebook’un sahibi Meta (META) 4%, Alphabet (GOOGL) 2% ve Pinterest (PINS) yaklaşık 8% değer kaybetti. İşlem sonrası toplam değer kaybı, bahsedilen şirketler ve Spotify (SPOT) ve Roku (ROKU) gibi diğer internet reklamı şirketleri ile birlikte 40 milyar dolara ulaştı.

Meta, Alphabet ve Pinterest Hisseleri Sallantıda!

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti