Amazon

Medya Gurusu, Teknoloji Şirketleri Hakkında Olumlu Konuştu

Mayıs 23, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Medya Gurusu, Teknoloji Şirketleri Hakkında Olumlu Konuştu

Medya şirketi S4 Capital’in Kurucusu ve Başkanı Martin Sorrell, Ukrayna’daki savaşın Amerika’nın en büyük üç teknoloji şirketine fayda sağlama potansiyeli olduğuna inanıyor.

Sorrell, pazartesi günü Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda, “Teknoloji devlerine çok iyimser bakıyorum çünkü savaşın onlar üzerinde bir etkisi olacak, üç büyük şirket olan Google (GOOGL), Meta (FB) ve Amazon (AMZN)  fikrimce savaşın bir sonucu olarak büyük oranda fayda sağlayacaklar.” dedi.

Sorrell, gerekçesini açıklayarak şunları söyledi: “Savunma demek, siber savunma ve siber saldırı demek, bu nedenle teknoloji şirketleri büyük önem taşır hale geliyor.” Sorrell, şirketlerin bu durumdan tam olarak nasıl yararlanabileceğini ise açıklamadı. Üç şirket de siber güvenlik sistemlerinin dünya lideri olmasıyla gurur duyuyor.

Google ve Amazon ayrıca hükümetlerin siber savaşta kullanabilecekleri bulut bilişim altyapısı sağlıyor. Ukrayna’daki savaş, her iki tarafta da düşmanın ulusal altyapısını, işletmelerini, hükümetlerini ve vatandaşlarını hedef alıyor ve hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak meydana geliyor.

Son birkaç haftadır ise, büyük teknoloji hisseleri, yüksek enflasyon, artan faiz oranları ve küresel durgunluk riskinin getirdiği endişelerle boğuşuyor. Nasdaq borsası geçen hafta 3,8% düştü ve üst üste yedi hafta gerileme kaydetti. 

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti