Borsa Haberleri

Madrigal Hisseleri 4 Kat Yükseldi: Karaciğer Tedavisinde Pozitif Sonuçlar

Aralık 20, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Madrigal Hisseleri 4 Kat Yükseldi: Karaciğer Tedavisinde Pozitif Sonuçlar

Nonalkolik steatohepatit (NASH) ve karaciğer fibrozu için resmetirom ilacının geç evre sonuçlarını açıklayan Madrigal Pharmaceuticals (MDGL), pazartesi işlemlerinde 268% yükseliş kaydetti.

● MAESTRO-NASH deneyinden elde edilen NASH sonuçlarına göre, 80 mg ve 100 mg resmetirom alan hastaların 52 haftalık tedavinin ardından plasebo etkisi olan 10%’a kıyasla sırasıyla 26% ve 30% oranında NASH iyileşmesi gösterdiği tespit edildi.

● Madrigal (MDGL), karaciğer fibrozu olan non-sirotik NASH için hızlandırılmış bir onay bekleyen ilaç adayı için bir Gizlilik Sözleşmesi (NDA) düzenlemeyi planlıyor.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Şirket bugün itibarıyla NASH ilacı resmetirom için faz 3 düzeyinde dört deneye daha devam ediyor.

● Bu verilerin etkisiyle Goldman Sachs, resmetirom için başarı olasılığını 75%’ten 90%’a, fiyat hedefini ise 178 dolardan 375 dolara yükseltti (cuma günkü kapanışa göre yaklaşık 488% artış).

● NASH için faz 2 aşamasında VK2809 çalışması bulunan Viking Therapeutics (VKTX) ise haberler üzerine 74% artışla kapanış yaptı.

● Truist’in pazartesi günü “daha güçlü bir ilaç” olarak nitelendirdiği VK2809 çalışmasında faz 2 verilerinin 2023’ün birinci çeyreğinde gelmesi bekleniyor.

● BioSci Capital Partners yakın zamanda yaptığı açıklamada Madrigal (MDGL) için “AL” tavsiyesinde bulunmuştu.

Madrigal Hisseleri 4 Kat Yükseldi: Karaciğer Tedavisinde Pozitif Sonuçlar

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti