Borsa Haberleri

Lucid, En Güçlü Elektrikli Otomobili Piyasaya Sürüyor

Lucid, En Güçlü Elektrikli Otomobili Piyasaya Sürüyor
Google News Icon Takip Et

ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Lucid Motors (LCID) geçtiğimiz günlerde, Lucid Air Grand Touring’in müşteri teslimatlarına başladığını ve Lucid Airing’in yeni versiyonu olan Lucid Air Grand Touring Performance’ı tanıtacağını duyurdu.

Şirket, Lucid Air Grand Touring Performance’ın 1.050 beygir gücü ve çift motor özelliği ile şu anda Kuzey Amerika’da  en güçlü elektrikli aracı olacağını söyledi. 

Yeni model Çevre Koruma Ajansı tarafından tahmin edilen 446 mil sürüş menzili ile “diğer markaların elektrikli araçlarından daha fazla sürüş menzili” sağlıyor. 

Air Grand Touring Performance’ın ​​başlangıç fiyatı 179.000 dolar olacak ve ABD’deki müşterilere tesliminin Haziran 2022’de başlaması planlanıyor.

CNBC’ye göre, yeni Air, en yüksek performanslı olan Tesla (TSLA)‘yı ivme dışında pek çok yönden geçecek. 

Diğer taraftan mart ayında Lucid’in üretimde sıkıntılar yaşaması hisselerin düşmesine neden olmuştu.

Bu endişelere rağmen, Lucid Air’in kalitesi, lüks pazara odaklanması, güçlü bilançosu ve Arizona’daki yepyeni fabrikası göz önüne alındığında otomobil endüstrisinde oldukça sağlam bir büyüme yakalayacağı öngörülüyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı