Borsa Haberleri

Lucid, En Güçlü Elektrikli Otomobili Piyasaya Sürüyor

Nisan 14, 2022 • 2 dakika okuma zamanı
Lucid, En Güçlü Elektrikli Otomobili Piyasaya Sürüyor

ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Lucid Motors (LCID) geçtiğimiz günlerde, Lucid Air Grand Touring’in müşteri teslimatlarına başladığını ve Lucid Airing’in yeni versiyonu olan Lucid Air Grand Touring Performance’ı tanıtacağını duyurdu.

Şirket, Lucid Air Grand Touring Performance’ın 1.050 beygir gücü ve çift motor özelliği ile şu anda Kuzey Amerika’da  en güçlü elektrikli aracı olacağını söyledi. 

Yeni model Çevre Koruma Ajansı tarafından tahmin edilen 446 mil sürüş menzili ile “diğer markaların elektrikli araçlarından daha fazla sürüş menzili” sağlıyor. 

Air Grand Touring Performance’ın ​​başlangıç fiyatı 179.000 dolar olacak ve ABD’deki müşterilere tesliminin Haziran 2022’de başlaması planlanıyor.

CNBC’ye göre, yeni Air, en yüksek performanslı olan Tesla (TSLA)‘yı ivme dışında pek çok yönden geçecek. 

Diğer taraftan mart ayında Lucid’in üretimde sıkıntılar yaşaması hisselerin düşmesine neden olmuştu.

Bu endişelere rağmen, Lucid Air’in kalitesi, lüks pazara odaklanması, güçlü bilançosu ve Arizona’daki yepyeni fabrikası göz önüne alındığında otomobil endüstrisinde oldukça sağlam bir büyüme yakalayacağı öngörülüyor.

Cover uyarlama Site2 18

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti