Borsa Haberleri

Lowe’s, Metaverse Dünyasına Adım Atıyor!

Lowe’s, Metaverse Dünyasına Adım Atıyor!
Google News Icon Takip Et

Lowe’s (LOW), müşterilerinin bina projelerini görselleştirmesi için metaverse varlıklarını kullanmayı planlıyor.

Lowe’s yönetici Seemantini Godbole, CNBC ile yaptığı röportajda müşterilere sundukları yeni hizmetlerden bahsetti. Godbole, “Müşterilerimizde gelişen teknolojiyi kullanmak için büyük bir iştah var.” dedi. Müşterilerin hayal gücünü diledikleri gibi yansıtması için sanal bir uygulama sunulacak. Uygulama kapsamında masa ve sandalye gibi meta varlıklar da indirilebilecek. 

Lowe’s Meta Varlıklarını Ücretsiz Olarak Sunan İlk Büyük Ev Geliştirme Perakendecisi Olacak

Lowe’s, yakın zamanda müşterileri için yeni bir hizmet vermeye başlayacak. Ünlü ev geliştirme perakendecisi, 500’den fazla meta varlığını ücretsiz kullanıma açacak. Böylelikle müşteriler, Metaverse evreninde gerçekçi bir deneyim yaşama şansı elde edecek. Lowe’s; ilk 1000 katılımcıya Decentraland platformunda sınırlı NFT çizme, baret ve diğer inşaat aksesuarlarını koleksiyonu sunmayı planlıyor. Lowe’s genel başkan yardımcısı ve baş bilgi sorumlusu Seemantini Godbole, gerçek dünyada projeye başlamadan önce Metaverse evreninde deneme yapmanın müşterilere hitap eden bir yöntem olduğunu belirtti. 

Fiziksel Ürünlerin 3D Dijital Sürümleri Sayesinde Gerçekçi Bir Proje Yapmak Mümkün Olacak

Lowe’s, metaverse varlıkları, gerçek dünyadaki fiziksel ürünlerin 3D sürümlerinden oluşacak. Lowe’s, mutfağın tamamen çevrim içi tasarlama veya akıllı telefon üzerinden kat planlaması yapma gibi işlemler için hâlihazırda sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanıyor. Godbole, CNBC’ye verdiği röportajda söz konusu uygulamaya olan yoğun ilgiden bahsetti. VR ve AR araçlarına olan ilgiden aldıkları dersleri Metaverse hizmetine uyguladıklarını belirtti. Şu anda sanal fiziksel ürün satın alma işleminin olmadığını ancak bu durumun yakında değişebileceğinin de altını çizdi.