Borsa Yorumları

Lityumun Güçlü Geleceğinde Albemarle Hissesi Öne Çıkıyor – Deutsche Bank

Ocak 18, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Lityumun Güçlü Geleceğinde Albemarle Hissesi Öne Çıkıyor – Deutsche Bank

Salı günü açıklamalarda bulunan Deutsche Bank analisti Begleiter, lityum fiyatlarına ilişkin uzun vadeli güçlü görünüm sayesinde Albemarle (ALB) hisselerinin yükselebileceğini belirtti. Şirketin kurumsal stratejisini, beş yıllık görünümünü ve 2023 finansal tahminlerini gözden geçireceği etkinlik öncesinde “AL” tavsiyesinde bulundu.

● Şirketin yıl bazında yaklaşık 175 bin ton veya tüm dünyadaki kapasitenin 25-30’u oranında lityum üretebileceğini ve 2030’a kadar kapasitesini iki kattan fazla artırmayı planladığını kaydeden analist, hisse fiyatını 290 dolar seviyesinde belirleyerek hisse için “AL” tavsiyesinde bulundu.

● Albemarle (ALB) hisseleri cari olarak 2023 tahminlerinin yaklaşık 9 kat üzerinden işlem görüyor. Hisse son birkaç yıl boyunca cari yıl tahminlerinin yaklaşık 26 katından işlem gördü.

Lityumun Güçlü Geleceğinde Albemarle Hissesi Öne Çıkıyor - Deutsche Bank

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti