Borsa Yorumları

Liste – Credit Suisse’in Şubat Ayı Favorileri

Şubat 9, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Liste – Credit Suisse’in Şubat Ayı Favorileri

Piyasalar yılın başında yaşanan güçlü başlangıcı sürdürmeye çalışırken, Credit Suisse şubat ayı için “favori” listesini güncelledi.

Credit Suisse, piyasadaki manzarada belirsizlikler olmasına rağmen ileride üstün performans göstereceğini değerlendirdiği hisseleri öne çıkardı. Banka, “kesin satın al” listesine üç yeni isim ekledi: Diamondback Energy (FANG), ServiceNow (NOW) ve PowerSchool (PWSC).

Liste:

  • Dover Corp (DOV)
  • TransDigm Group (TDG)
  • ServiceNow (NOW)
  • Flex (FLEX)
  • Diamondback Energy (FANG)
  • Air Products and Chemicals (APD)
  • Amazon (AMZN)
  • Chipotle Mexican Grill (CMG)
  • Discover Financial Services (DFS)
  • PowerSchool Holdings (PWSC)

Analist Bill Janela’ya göre, petrol ve gaz şirketi Diamondback Energy görece cazip bir değerlemeye sahip. Analist şu ifadeleri kullandı: “Birleşme ve satın alma faaliyetlerine ilişkin manşet riski geçen yılın büyük bir bölümünde sürekli bir baskı oluşturmuş olsa da, 2022’nin dördüncü çeyreğinde gerçekleştirilen satın almalar yeterli miktardaydı ve piyasa tarafından olumlu karşılandı. Birleşme ve satın almaya dair endişeler hafifledi.” Credit Suisse tarafından belirlenen hisse başına 195 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama fiyat hedefi, çarşamba günkü kapanışa kıyasla 35%’lik bir yükselişe işaret ediyor.

Analist Rich Hilliker’e göre, eğitim sektörü dijital ve esnek öğrenme modeline daha fazla kaydıkça PowerSchool güçlü bir büyüme kaydetmeye hazır. PowerSchool hisseleri geçtiğimiz 12 ayda 20%’lik bir ralli yakaladı. Credit Suisse, 17,39%’luk bir yükselme potansiyeline işaret edecek şekilde hisse başına 27 dolar seviyesinde 12 aylık ortalama bir fiyat hedefi belirledi.

Credit Suisse ayrıca, yazılım şirketi ServiceNow hisseleri için de güçlü bir büyüme öngörüyor ve 20%’den fazla yükselişe karşılık gelecek şekilde 575 dolar seviyesinde bir 12 aylık ortalama fiyat hedefi belirlemiş durumda. Analist Sami Badri bir bilgilendirme yazısında, “Yatırımlardan hızla geri dönüş sağlayan Dijital Dönüşüm alanına yapılan yatırımların bir gereklilik haline geldiği ‘Büyük Yeniden Önceliklendirme’ süresince ServiceNow, yönetim ekibimizin stratejik önceliklerinden biri oldu” ifadelerini kullandı.

TransDigm Group (TDG), Discover Financial (DFS) ve Chipotle Mexican Grill (CMG) gibi isimlerin yer aldığı listeye geri dönersek, hisseleri yılın başından bu yana 20,1%’lik bir yükseliş kaydeden TransDigm Group 2023’e güçlü bir başlangıç yapmış durumda. Credit Suisse tarafından hisse için belirlenen 830 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama fiyat hedefi, çarşamba günkü kapanışa kıyasla 10%’luk yukarıyı işaret ediyor. Analist Scott Deuschle, Çin’deki yeniden açılma süreci devam ettikçe şirketin bu beklentiyi yakalayabileceğini belirtti.

Chipotle da yıla güçlü başlangıç yapan isimler arasında. Bununla birlikte hayal kırıklığına neden olan çeyreklik bir bilanço açıklamasının ardından hazır yemek zinciri hisseleri 5% oranında düşüş kaydetti.

Chipotle’ın önümüzdeki yıllar için “ender görülen bir bileşik büyüme hikâyesi” yazdığını ifade eden analist Lauren Silberman, şirketin marjlarının zaman içinde 20% diliminin üst sınırlarına yaklaşacağına dair bir tahminde bulundu.

Liste - Credit Suisse’in Şubat Ayı Favorileri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir. 

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti