Borsa Haberleri

Kötü Çeyrek Sonrası Walmart Yenileniyor

Haziran 13, 2022 • 2 dakika okuma zamanı
Kötü Çeyrek Sonrası Walmart Yenileniyor

Walmart (WMT)’ın Kuzeybatı Arkansas merkezinden sadece 26 mil uzakta bulunan ve yeniden tasarlanan mağazası, firmanın ilerleyen dönemindeki yatırımları için pilot mağaza görevini görecek.

Mağazanın yenilenmiş hâli yakında tüm ülkedeki mağazalarına yayılacak. Charles Redfield, Walmart’ın ocak ayı sonuna kadar yeniden tasarlanmış 30 mağaza ve sonraki mali yılda yüzlerce mağaza daha açmayı planladığını söyledi.

Walmart, gelir bakımından ülkenin en büyük marketi. Ancak giyim gibi yüksek kar marjlı ürünlerin satışını daha fazla artırmak istiyor. Firma son beş yıldır, Reebok, Gap ve Justice gibi yeni markalarla anlaşarak giyim, ev ve diğer kategorilerdeki tekliflerini genişletmek için uğraşıyor. Bu markalar, firmaya genellikle daha yüksek bir fiyat noktası ve stil odaklı gelir sağlıyor. Birçoğu Walmart’ın büyük mağazalarına doğru da genişliyor.

Walmart’ın ilk çeyrek kazançlarının geçen ay Wall Street’i hayal kırıklığına uğratması ve kârr beklentilerini düşürmesinin ardından firmanın bu yeni stratejisi daha acil hale geldi.

Cover uyarlama Site2 18

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti