BIST Şirket Haberleri

Kontrolmatik, Eti Maden İhalesini Kazandı!

Şubat 22, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Kontrolmatik, Eti Maden İhalesini Kazandı!

Kontrolmatik (KONTR), Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ihaleyi kazandı.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada;

“Kontrolmatik, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Emet Espey 800000 ton/yıl Kapasiteli Konsantratör Tesisi Yapım İşi ihalesinde, vergiler hariç 389.899.000 TL bedelle en iyi teklifi vererek 1. sırada yer almıştır. Söz konusu satış sözleşmesi ise bugün imzalanmıştır.” ifadelerine yer verdi.

Kontrolmatik 2023’te Gaza Bastı!

Geçtiğimiz gün Smart Güneş Teknolojileri ile ürün tedariği anlaşması yapan Kontrolmatik aynı zamanda ABD’de 40 milyon dolar sermayeli şirket kurdu. Diğer yandan yatırım süreçleri ve iş birliklerini duyurmaya da devam ediyor.

Kontrolmatik, Eti Maden İhalesini Kazandı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir. 

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti