BIST Şirket Haberleri

Kontrolmatik, Botaş İhalesini Kazandı!

Mart 1, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Kontrolmatik, Botaş İhalesini Kazandı!

Kontrolmatik (KONTR), Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) tarafından düzenlenen ihaleyi kazandı.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada;

“Kontrolmatik, Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi  tarafından düzenlenen Doğubayazıt Kompresör İstasyonu Atık Baca Gazı Isısının Enerji Dönüşümü Projesi İşi ihalesinde, vergiler hariç 349.800.000 TL bedelle en iyi teklifi vererek 1. sırada yer almıştır. Söz konusu satış sözleşmesi ise bugün imzalanmıştır.” ifadelerine yer verdi.

Eti Maden İhalesini de Kazanmıştı!

Kontrolmatik geçtiğimiz günlerde Eti Maden tarafından düzenlenen ihaleyi kazanarak 389.899.000 TL’lik sözleşme imzaladığını açıklamıştı. Şirket Botaş ihalesini de kazanarak toplamda 739.699.000 TL’lik satış sözleşmesi imzalamış oldu. 

Kontrolmatik, Botaş İhalesini Kazandı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir. 

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti