Analist Notları

Koleksiyonlar: En Çok Geri Alım Yapanlar

Ağustos 22, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Koleksiyonlar: En Çok Geri Alım Yapanlar

Bazen şirketler kendi hisselerinin hak ettiği değerde olmadığını düşünür ve hisse geri alımları ile borsada sağlıklı fiyat oluşumunu sağlamayı hedefler. İşte bu listede biz de hisselerini borsada tek başına bırakmayan şirketleri, yani en çok hisse geri alımı yapanları derledik.

Koleksiyonlar: En Çok Geri Alım Yapanlar

Liste BIST Geri Alım Endeksi (XUGRA) doğrultusunda oluşturulduğu için alfabetik olarak sıralanmıştır. Eğer bu içeriği Midas uygulamasından okuyorsan hemen aşağıdan listede bulunan “A” harfi ile başlayan hisselere ulaşabilirsin. Listenin tamamına ise “Keşfet” sayfasında bulunan “Koleksiyonlar” bölümünden ulaşabilirsin.

Peki, bu liste senin için mi?

Eğer sen de;

  • Kendi hisselerinin fiyatını destekleyen şirketlere yatırım yapmak istiyor
  • Yatırımcısını yalnız bırakmayan şirketleri merak ediyor
  • Hisselerine olan güveni pay geri alımları ile gösteren şirketleri keşfetmek istiyorsan bu liste senin için olabilir.

Listeyi nasıl hazırladık?

Listeyi Borsa İstanbul tarafından hazırlanan “BIST Geri Alım Endeksi (XUGRA)” 15.08.2023 tarihli bildirimi doğrultusunda hazırladık. Hisseleri, endeks içerisindeki ağırlıklarına göre büyükten küçüğe doğru sıraladık. Listeyi, BIST’in duyuruları doğrultusunda güncelleyeceğiz.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı