ABD Borsası Notları

Katılım Endeksine Uygun 6 ABD Temettü Hissesi

November 27, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Katılım Endeksine Uygun 6 ABD Temettü Hissesi

📈 Temettü verimi yüksek hisseler, yatırımcılara düzenli bir gelir akışı sağladıkları için geçmişten bu yana popüler olmuştur. Özellikle uzun vadeli portföylerde temettü hisselerine yer verilirken ABD hisse senetleri de temettü yatırımcılığında büyük önem kazandı.

💵  Çünkü kim temettünün döviz bazında ödenmesini istemez ki?

⚠️  Öte yandan yüksek temettü getirisi ilk bakışta çekici görünse de rakamların ötesine bakmak da önemlidir. Bazen en yüksek temettü verimliliği sunan hisseler aslında daha büyük risk taşıyabilir veya sürdürülemez temettü ödemelerine sahip olabilir.

📺  Bunun için Midas Akademi için hazırladığımız temettü videosuna göz atabilirsin! 👇

🤔 Diğer yandan temettü yatırımı yapmak isteyen, ancak şirketin katılım endeksi kriterlerine uygun olup olmadığından emin olamayan yatırımcılar da olabilir. İşte bunun için tıpkı BIST Katılım Endeksi gibi takip edebileceğin bir endeks var: S&P High Yield Dividend Aristocrats Shariah Index – yani, S&P Yüksek Verimli Temettü Aristokratı Şeria Endeksi!

📊 Endekste yer alan şirketler, katılım kriterlerine uygun faaliyet gösteren ve son 20 yıldır düzenli temettü dağıtan şirketler olarak belirleniyor. 

💰 Temettü endeksi, 2020 yılından bu yana S&P 500 Şeria Endeksi’nden pozitif ayrışıyor.

Katılım Endeksine Uygun 6 ABD Temettü Hissesi
Kaynak: S&P Global

👀 Dilersen S&P Yüksek Verimli Temettü Aristokratı Şeria Endeksi’nde ağırlığı yüksek 6 şirketi ve finansal değerlerini birlikte inceleyelim. 👇

Katılım Endeksine Uygun 6 ABD Temettü Hissesi

Katılım Endeksine Uygun 6 ABD Temettü Hissesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: S&P Global, Musaffa, Insider Monkey