Borsa Yorumları

JPMorgan’a Göre Şimdi Alım Zamanı Gelen Hisse!

January 13, 2023 • 3 dakika okuma süresi
JPMorgan’a Göre Şimdi Alım Zamanı Gelen Hisse!

JPMorgan’a göre Cinemark (CNK)’ın son dönemde gördüğü satış dalgası ve “Avatar” imtiyaz hakkına ilişkin son ödemenin başarıyla yapılması, yatırımcılar için bu hisseyi almak açısından en uygun zamanın geldiğini gösteriyor.

Cinemark’ın “NÖTR” olan notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak güncelleyen JPMorgan, fiyat hedefini ise 15 dolar seviyesinde korudu. Bu fiyat, hissenin işlem görmekte olduğu seviyeden 57% oranında yükselebileceği anlamına geliyor.

Gişe desteği

Tüm bunlar sinema salonu zinciri için, yaklaşmakta olan potansiyel ABD resesyonu karşısında bile ileriye dönük iyi işaretler.

Karnovsky, “Sonuç olarak kanaatimiz şudur ki; piyasa, devam filmini özellikle zayıf ekonomik ortamda güçlü kalan talebin bir başka kanıtı olarak görmek yerine, genel olarak sinemaya gidiş oranları açısından yanlış değerlendirdi” dedi.

JPMorgan, artık 2023 Kuzey Amerika gişe hasılatı tahminlerine daha fazla güveniyor ve film üretiminin artarak devam edeceğini öngörüyor. Amazon gibi büyük dijital platformların taahhütleri ve maliyet artışları, uzun vadede sinema salonu şirketlerinin büyümesine destek olabilir.

Karnovsky, “Büyük stüdyolardan gelen yorumlar, son birkaç ayda her ne pahasına olursa olsun abone sayısını artırma yaklaşımından vazgeçildiğini, sinema salonlarında ve DTC (doğrudan tüketiciye) modeli çerçevesinde filmlerin değerini en üst düzeye çıkarmak için daha esnek dağıtım stratejilerine doğru bir dönüm noktasına ulaşılmış olduğunu gösteriyor” dedi.

JPMorgan’a göre bu sektör modelinde istikrarın artması Cinemark’ın faydasına olabilir ve F/K oranını pandemi öncesindeki seviyelere taşıyabilir.

Elbette, son dönemde yaşanan satış dalgası örneğinde olduğu gibi, hisse üzerinde kısa vadeli baskı oluşturabilecek bazı riskler de söz konusu. Yeni çıkacak filmlerin beklenen performansı göstermemesi ve Cinemark’ın yüksek mali kaldıracından kaynaklanan risklerin bunlar arasında olduğunu belirten JPMorgan, yine de mali kaldıraç risklerinin büyümeyle birlikte azalması gerektiğini ve şirketin Mart 2025’e kadar önemli bir borç vadesi olmadığını ifade etti.

Ancak bu yıl 15% artması beklenen gişe hasılatları konusunda ve bunun yanı sıra özellikle yayıncı kuruluşlar ve küçük/orta ölçekli stüdyoların takvimlerini doldurmaya çalıştığı bu dönemde her yıl artması beklenen yeni film sayısı konusunda olumlu izlenimler mevcut.

Karnovsky, “2024’e baktığımızda, henüz erken bir değerlendirme olsa da halihazırda 100 milyon dolardan fazla gişe hasılatı bırakabilecek 25 filmi düşünerek cesaretleniyoruz ve genel olarak geniş gösterim sayısı artsa da pandemi öncesi seviyelere ulaşamayacağını tahmin ediyoruz” dedi.

JPMorgan’a Göre Şimdi Alım Zamanı Gelen Hisse!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak:CNBC