Borsa Haberleri

JPMorgan, 3. Çeyrekte Kâr Beklentilerini Aştı

October 13, 2023 • 2 dakika okuma süresi
JPMorgan, 3. Çeyrekte Kâr Beklentilerini Aştı

JPMorgan Chase (JPM), bankanın beklenenden daha fazla faiz geliri elde etmesi ve kredi maliyetlerinin beklenenden daha düşük olmasıyla analistlerin üçüncü çeyrek kâr ve gelir beklentilerini aştı.

Bugünün önemli banka bilançoları arasında yer alan JPMorgan’ın üçüncü çeyrek rakamlarına baktığımızda banka, kârın bir önceki yıla göre 35% artarak 13,15 milyar dolara ya da hisse başına 4,33 dolara yükseldiğini açıkladı. 

Bankanın geliri, tahminlerden daha güçlü net faiz gelirinin yardımıyla LSEG tahminini aşarak 21% artışla 40,69 milyar dolara yükseldi. Net faiz geliri ise 30% artışla 22,9 milyar dolara ulaşarak analist beklentilerini yaklaşık 600 milyon dolar aştı. 

CEO Jamie Dimon, varlıklarına göre ABD’nin en büyük bankasının net faiz gelirinde “aşırı kâr” ve “normalin altında” kredi maliyetleri olduğunu ve bunların her ikisinin de zamanla normalleşeceğini belirtti. 

JPMorgan, yükselen faiz oranları ve artan kredi zararları karşısında sektörün nasıl bir yol izlediğine dair ipuçları için yakından takip edilen bir şirket.

Varlıklarına göre ABD’nin en büyük bankası bu yıl şu ana kadar değişken faiz oranlarını ustalıkla yönetirken, bu durum mevduat koşularının ardından çöken üç orta ölçekli kredi kuruluşu da dahil olmak üzere birçok rakibini hazırlıksız yakaladı.

JPMorgan, 3. Çeyrekte Kâr Beklentilerini Aştı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC