Apple Haberleri

iPhone Tedarikçisi Pegatron Çin’deki İki Fabrikada Üretimi Askıya Aldı

Nisan 14, 2022 • 2 dakika okuma zamanı
iPhone Tedarikçisi Pegatron Çin’deki İki Fabrikada Üretimi Askıya Aldı

Vaka sayılarındaki artış sebebiyle Çin’de uygulanan karantina kararları, ülkede faaliyet gösteren büyük şirketlerin üretimlerini durdurmasına sebep oluyor. 

Apple’ın (AAPL) önemli tedarikçilerinden birisi olan Pegatron da, 25 milyon nüfusluk şehrin sert karantina önlemleri altında kalması sebebiyle Şanghay çevresindeki çalışmalarını durduruyor.

Tayvan merkezli bir elektronik üretim firması olan Pegatron; bilişim, iletişim ve tüketici elektroniği geliştirme faaliyetlerinde bulunuyor.

Firma aynı zamanda bilgisayar çevre birimlerini geliştirmek için de hizmet sunuyor. Pegatron’un öne çıkan ürünleri arasında; dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar, oyun konsolları ve ekran kartları yer alıyor.

Şirket Kunşan şehrinde yer alan tesislerindeki çalışmalarını yeni bir bildiriye kadar askıya aldığını salı günü duyurmuştu.

Ayrıca bir bildiride, fabrikada çalışmaların kaldığı yerden devam edeceği tarihin yerel hükümet yetkilileri tarafından belirleneceği, buna ek olarak sürecin en kısa zamanda devam etmesini sağlayacakları da belirtilmişti.

Bloomberg de dahil pek çok medya kuruluşunun raporlarına göre, Pegatron’a Şanghay fabrikasındaki faaliyetlerini kapalı döngü sistemi ile yürütmesi kaydıyla daha önce izin verilmişti.

Bu sistem, gerekli çalışanların tesiste kalmasını sağlayıp diğer çalışanları tesisin dışında tutacaktı. Pegatron bu durumla ilgili daha fazla açıklamada bulunmadı.

Böylelikle Pegatron, Çin’deki Covid-19 artışı ve bunun sonucunda ortaya çıkan kısıtlamalar nedeniyle aktivitelerini durdurmak zorunda kalan şirketler arasında yerini almış oldu.

Cover uyarlama Site2 18

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti