Borsa Haberleri

Intellia’nın Gen Düzenleme Tedavilerine Yeşil Işık Geldi: Hisseleri Yükselişe Geçti!

March 3, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Intellia’nın Gen Düzenleme Tedavilerine Yeşil Işık Geldi: Hisseleri Yükselişe Geçti!

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), kalıtsal anjiyoödem (HAE) tedavisi için ABD’de CRISPR tabanlı gen düzenleme tedavisi NTLA-2002’nin deney çalışmalarını başlatmaya yönelik olarak Intellia Therapeutics (NTLA)’in yaptığı başvuruyu onayladı.

● Intellia Başkanı ve CEO’su John Leonard, “ABD’de NTLA-2002 tedavisinin geliştirme sürecinde ilerleme kaydetmekten duyduğumuz heyecanla, hastaları çalışmanın Faz 2 bölümüne hızla almaya çalışıyoruz. Çalışmanın insan üzerinde ilk kez gerçekleştirilen Faz 1 bölümünden elde edilen diğer verileri bu yılın ilerleyen günlerinde açıklamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

● Intellia, çalışmanın Faz 2 bölümünde ABD dışı hasta taramalarına kısa bir süre önce başlandığını kaydetti.

● NTLA bugün açılış öncesi işlemlerde +9,01% yükselerek 44,42 dolara ulaştı.

Intellia’nın Gen Düzenleme Tedavilerine Yeşil Işık Geldi: Hisseleri Yükselişe Geçti!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha