Borsa Haberleri

HP Hisseleri Neden Yükseliyor?

HP Hisseleri Neden Yükseliyor?
Google News Icon Takip Et

Bilgisayar ve yazıcı üreticisi HP (HPQ), Wall Street’in birinci çeyrek hedeflerini aşmasının ardından çarşamba günü hisse senetlerinde artış yaşandı. Ayrıca şirket, mevcut çeyrek ve tam yıl için daha yüksek bir tahmin de sundu. 

Kaliforniya merkezli şirket, salı günü geç saatlerde 30 Nisan’da sona eren çeyrekte 16,49 milyar dolarlık satışlardan hisse başına düzeltilmiş 1,08 dolar kazandığını açıkladı. FactSet’in anketine katılan analistler, HP’nin 16,16 milyar dolarlık satışlardan hisse başına 1,05 dolar kazanç elde etmesini bekliyorlardı. Yıllık bazda, HP kazançları 16% oranında arttı. 

HP mevcut çeyrek için, hedefinin orta noktasına dayalı olarak, hisse başına 1,06 dolarlık düzeltilmiş kazanç tahmininde bulundu. HP, mali yılın tamamı için, Wall Street’in 4,25 dolarlık hedefine karşı olarak hisse başına 4,31 dolarlık düzeltilmiş kazanç öngörüyor.

Borsada HPQ hissesi 3,9% artarak 40,34’te kapandı. HP’nin ikinci çeyrekteki bilgisayar satışları yıldan yıla 9% artarak 11,5 milyar dolara ulaştı. Tüketici satışları ise %6 azaldı. Öte yandan, baskı donanımı ve sarf malzemeleri geliri 7% düşerek 5 milyar dolara geriledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı