Borsa Haberleri

HP Hisseleri Neden Yükseliyor?

Haziran 2, 2022 • 1 dakika okuma süresi
HP Hisseleri Neden Yükseliyor?

Bilgisayar ve yazıcı üreticisi HP (HPQ), Wall Street’in birinci çeyrek hedeflerini aşmasının ardından çarşamba günü hisse senetlerinde artış yaşandı. Ayrıca şirket, mevcut çeyrek ve tam yıl için daha yüksek bir tahmin de sundu. 

Kaliforniya merkezli şirket, salı günü geç saatlerde 30 Nisan’da sona eren çeyrekte 16,49 milyar dolarlık satışlardan hisse başına düzeltilmiş 1,08 dolar kazandığını açıkladı. FactSet’in anketine katılan analistler, HP’nin 16,16 milyar dolarlık satışlardan hisse başına 1,05 dolar kazanç elde etmesini bekliyorlardı. Yıllık bazda, HP kazançları 16% oranında arttı. 

HP mevcut çeyrek için, hedefinin orta noktasına dayalı olarak, hisse başına 1,06 dolarlık düzeltilmiş kazanç tahmininde bulundu. HP, mali yılın tamamı için, Wall Street’in 4,25 dolarlık hedefine karşı olarak hisse başına 4,31 dolarlık düzeltilmiş kazanç öngörüyor.

Borsada HPQ hissesi 3,9% artarak 40,34’te kapandı. HP’nin ikinci çeyrekteki bilgisayar satışları yıldan yıla 9% artarak 11,5 milyar dolara ulaştı. Tüketici satışları ise %6 azaldı. Öte yandan, baskı donanımı ve sarf malzemeleri geliri 7% düşerek 5 milyar dolara geriledi.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti