Borsa Haberleri

Horizon Therapeutics 20 Milyar Doların Üzerinde Bir Anlaşmayla Amgen’a Satılabilir

Aralık 12, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Horizon Therapeutics 20 Milyar Doların Üzerinde Bir Anlaşmayla Amgen’a Satılabilir

Amgen  (AMGN), değeri 20 milyar doların üzerinde bir anlaşmayla Horizon Therapeutics (HZNP)’i satın alma sürecinde ilerleme kaydetti.

● Wall Street Journal’ın yaptığı habere göre anlaşmanın pazartesi günü sonuçlanabileceği bildirildi. Horizon (HRZN)’a talip olan üç şirketten sonuncusu Amgen (AMGN). Sanofi (SNY) pazar günü yaptığı açıklamada, Horizon (HZNP) satım alımı için görüşmelere artık son verdiklerini belirtmişti.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Horizon (HZNP) geçtiğimiz ayın sonlarında Wall Street Journal haberinin ardından, olası devralma teklifleri konusunda Amgen (AMGN), Johnson & Johnson’s (JNJ) Janssen Global Services and Sanofi (SNY) şirketleriyle ön görüşmelere başladığını duyurmuştu. Horizon hisseleri, devralma tekliflerine ilişkin haberler sonrasında 30 Kasım’da 27% yükseliş kaydetti ve piyasa değeri şu an itibarıyla 22 milyar dolar.

● Johnson & Johnson (JNJ) geçen cumartesi günü yaptığı açıklamada, Horizon (HZNP) için bir satın alım teklifi vermeyi düşünmediklerini belirtmişti.

● Geçtiğimiz ayın sonlarında yorumlarda bulunan bir Well Fargo analisti, Horizon (HZNP) için gelebilecek olası teklifin yuvarlak hesapla hisse başına 135 dolar olarak tahmin edildiğini ifade etmişti.

Horizon Therapeutics 20 Milyar Doların Üzerinde Bir Anlaşmayla Amgen’a Satılabilir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti