Borsa Haberleri

Hindenburg Raporuna Rağmen Analistler Umutlu!

March 24, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Hindenburg Raporuna Rağmen Analistler Umutlu!

Block (SQ) hisseleri, kullanıcı sayısını fazla beyan ettiğini ve müşteri edinme maliyetlerini olduğundan düşük gösterdiğini ileri süren Hindenburg Research açığa satış raporunun ardından, dünkü seansı 22%’lik bir düşüşle kapatarak son 4 ayın en düşük seviyelerine geriledi. Ancak analistler SQ hisseleri konusunda hâlâ iyimser.

Baird’den yapılan açıklamada, Block (SQ)’un CashApp mobil ödeme platformu bankacılık hizmetlerini düzensiz veya nadiren kullanan birçok şirketin finans piyasalarına erişmesine yardımcı olsa da, diğer finans kuruluşlarında olduğu gibi yasa dışı kullanım risklerinin olduğu kaydedildi.

● Baird, şirketin “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu yineleyerek 12 aylık ortalama fiyat hedefini 92 dolar olarak belirledi.

Mizuho ise bu ​​raporun, fon girdilerindeki yavaşlama ve anlık para yatırma ücretlerinin sürdürülebilirliği gibi geçerli argümanlar içerdiğini belirtti. Analist Dan Dolev, “SQ’nun nakdi olmayan giderleri faaliyet gelirine ekleme yaklaşımını değiştirmesinin ardından çıkarımlar yapmak veya hisse bazlı ödemeyi geri getirmek gibi diğer durumlar pek inandırıcı olmayabilir.” ifadelerini kullandı.

● “AL” notunu değiştirmeyen analist, 12 aylık ortalama fiyat hedefini 93 dolar olarak belirledi.

KeyBanc analisti Josh Beck, Block (SQ)’un yasalara tamamen uyduğuna ve yapısal olarak dolandırıcılık olaylarına açık bir iş kolunun maruz kalabileceği dolandırıcılık faaliyetlerini maksimum oranda önlediğine inanıyor.

● Şirketin “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu yineleyen analist, 12 aylık ortalamada 90 dolar seviyesinde bir fiyat hedefi açıkladı.

Hindenburg Raporuna Rağmen Analistler Umutlu!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha