Borsa Haberleri

GTA 5’in Sahibi Take-Two’nun Hisseleri Sert Düşüşte

Kasım 8, 2022 • 2 dakika okuma süresi
GTA 5’in Sahibi Take-Two’nun Hisseleri Sert Düşüşte

●   Doların yıl genelindeki yükselişi ve küresel endüstrideki yavaşlamalarla mücadele eden video oyunu yayıncısı Take-Two Interactive Software (TTWO), pazartesi günü yıllık satış tahminini düşürdü. Kapanış sonrası piyasada şirket hisseleri 17% değer kaybetti.

●   Bu hamle, rakipleri arasındaki Electronic Arts (EA) şirketinin benzer bir kesintiye gitmesinin ardından geldi. Bu durum sektörün; önemli yapımların eksikliği, COVID-19 kısıtlamalarının kaldırılması ve enflasyondan etkilenen tüketicilerin harcamalarını kısması nedeniyle oluşan talep düşüklüğüyle mücadele ettiğini gösteriyor.

Take-Two, daha önce 5,8 milyar dolar ile 5,9 milyar dolar arasında olacağı öngörülen yıllık düzeltilmiş satış rakamının artık 5,4 milyar dolar ile 5,5 milyar dolar arasında gerçekleşmesini bekliyor.

● Şirket CEO’su Strauss Zelnick, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Öngörülerimizdeki düşüş, satış planımızdaki değişikliklerin yanı sıra döviz kurlarındaki dalgalanmaları ve özellikle mobil sektöründeki mevcut makroekonomik gerilemeleri yansıtan daha temkinli bir yaklaşımı temsil ediyor.”

GTA 5’in Sahibi Take-Two’nun Hisseleri Sert Düşüşte

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti