Borsa Haberleri

GTA 5’in Sahibi Take-Two’nun Hisseleri Sert Düşüşte

Kasım 8, 2022 • 2 dakika okuma süresi
GTA 5’in Sahibi Take-Two’nun Hisseleri Sert Düşüşte

●   Doların yıl genelindeki yükselişi ve küresel endüstrideki yavaşlamalarla mücadele eden video oyunu yayıncısı Take-Two Interactive Software (TTWO), pazartesi günü yıllık satış tahminini düşürdü. Kapanış sonrası piyasada şirket hisseleri 17% değer kaybetti.

●   Bu hamle, rakipleri arasındaki Electronic Arts (EA) şirketinin benzer bir kesintiye gitmesinin ardından geldi. Bu durum sektörün; önemli yapımların eksikliği, COVID-19 kısıtlamalarının kaldırılması ve enflasyondan etkilenen tüketicilerin harcamalarını kısması nedeniyle oluşan talep düşüklüğüyle mücadele ettiğini gösteriyor.

Take-Two, daha önce 5,8 milyar dolar ile 5,9 milyar dolar arasında olacağı öngörülen yıllık düzeltilmiş satış rakamının artık 5,4 milyar dolar ile 5,5 milyar dolar arasında gerçekleşmesini bekliyor.

● Şirket CEO’su Strauss Zelnick, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Öngörülerimizdeki düşüş, satış planımızdaki değişikliklerin yanı sıra döviz kurlarındaki dalgalanmaları ve özellikle mobil sektöründeki mevcut makroekonomik gerilemeleri yansıtan daha temkinli bir yaklaşımı temsil ediyor.”

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti