Borsa Haberleri

Gözler Tekrar Büyüme Hisselerinde!

Gözler Tekrar Büyüme Hisselerinde!
Google News Icon Takip Et

🔏  Kilit Noktalar:

 • Teknoloji sektöründeki büyüme hisseleri zor bir yıl geçirdi. Ancak JPMorgan, tahvil getirileri düştükçe, büyüme hisselerin değer ve savunma hisselerinden daha çekici olduğunu söylüyor. 
 • Her ne kadar büyüme hisselerindeki bir dizi kötü bilanço hayal kırıklığı yaratsa da JPMorgan, S&P 500’deki 10 ana sektörden 8’inin son bir ayda yükseldiğini ve en iyi performans gösteren ikinci sektörün teknoloji olduğunu belirtti.
 • Sahip olduğu varlık açısından Amerika’nın en büyük bankası olan JPMorgan’ın seçtiği büyüme hisseleri ise şu şekilde: Zoom Video (ZM), Palantir (PLTR), Meta Platforms (META), SNAP (SNAP), Walt Disney (DIS), Match Group (MTCH), Zillow (ZG) ve Uber (UBER). (Eğer bu yazımızı Midas uygulamasından okuyorsan, bahsettiğimiz şirketlerin hepsine sayfanın en altından ulaşabilir, Hisse Detay sayfalarına giderek şirketleri inceleyebilirsin.)

🦾 Teknoloji Hisseleri Son 1 Aydır Resesyon Dinlemiyor

Halihazırda küresel yüksek enflasyon Ukrayna ve Rusya arasındaki savaşla birlikte tüm ülkelerin ekonomisini zor durumda bıraktı. ABD başta olmak üzere birçok ülkenin merkez bankasının faiz oranlarını artırması yatırımcıları daha defansif hisselere yöneltti. 

Diğer taraftan JPMorgan gibi Amerika’nın en büyük bankaları gözünü tekrardan büyüme hisselerine çevirmeye başladı. 

JPMorgan’ın Mislav Matejka liderliğindeki analistleri, 25 Temmuz tarihli bir araştırma notunda, “Taktik olarak Değer yerine Büyümeyi tercih ediyoruz, ancak her ikisinin de Savunmadan daha ilginç göründüğünü düşünüyoruz.” dedi.

Elbette analistlerin bu kararında, S&P 500’de teknoloji sektörünün son 1 ay boyunca 5,7% ile en iyi performans gösteren ikinci sektör olması etkili oldu. Yatırımcılar ve analistler bu ivmeyi bir geri dönüş sinyali olarak değerlendirmeye başladı. 

İşte JPMorgan analistlerinin seçtiği, 12 ayın en yüksek seviyesinden en az 40% düşen ve yatırımcıların düşüşü satın almak için bir fırsata çevirebileceğini düşündüğü büyüme hisseleri:

 • Zoom Video (ZM)
 • Palantir (PLTR)
 • Meta Platforms (META)
 • SNAP (SNAP)
 • Walt Disney (DIS)
 • Match Group (MTCH)
 • Zillow (ZG)
 • Uber (UBER)

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı