Borsa Haberleri

GoPro Hisseleri Düşmeye Devam Ediyor

Mayıs 6, 2022 • 2 dakika okuma zamanı
GoPro Hisseleri Düşmeye Devam Ediyor

GoPro (GPRO) hisseleri, birinci çeyreğe ait bilançosunun beklentiyi aşmasına rağmen dün piyasa sonrası işlemlerde düşüş yaşadı.

GoPro CFO’su Brian McGee yaptığı açıklamada ikinci çeyrekte daha büyük bir gelir artışı hedeflediklerini belirtti.

Şirket ilk çeyrekte 6 milyon dolar ve hisse başına 4 sent net gelir elde ederken, yılın önceki çeyreğinde 10 milyon dolar, hisse başına 7 sent zarar açıkladı. Analistler, hisse başına 2 sentlik bir kaybı bekliyorlardı.

Bir yıl önceki gelir, 204 milyon dolardan 217 milyon dolara yükselirken, analistlerin beklentisi de 217 milyon dolardı.

GoPro, abonelik ve hizmetler de dahil olmak üzere GoPro.com’dan 89 milyon dolar gelir elde etti ve bu gelir toplamda 19 milyon doları buldu.

Şirket geçtiğimiz ay, GoPro’nun bu yıl için planladığı kameralardan biri olan HERO10 Black Bones‘u piyasaya sürdü. Baş Yönetici Nick Woodman’ın açıklamasına göre birinci şahıs görüş kamerasının, GoPro’nun sadık müşteri kitlesine hizmet etmesi bekleniyor.

GoPro, ikinci çeyrek gelirinde 235 milyon ila 245 milyon dolar arasında ve hisse başına 4 ila 8 sent arasında düzeltilmiş kazanç bekliyor. Öte yandan hisseler, perşembe günü mesai sonrası işlemlerde 4.2%’lik bir düşüş yaşadı.

Cover uyarlama Site2 18

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti