Borsa Yorumları

Google’a “AL” Notu – Bulut ve Arama Motoru Gücüyle Öne Çıkıyor

Ocak 9, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Google’a “AL” Notu – Bulut ve Arama Motoru Gücüyle Öne Çıkıyor

Alphabet (GOOGL) hisseleri için 160 dolar fiyat hedefi belirleyen analist Ivan Feinseth, bulut ve arama, temel iş kolunun öne çıkan segmentleri olsa da yapay zekaya yapılan yatırımların yanı sıra maliyet ve işletme etkinliklerinin başka şekillerde buna katkıda bulunması gerektiğini kaydetti.

● Hisse senedinde yakın zamanda görülen kısa vadeli düşüşün yatırımcılar için “önemli bir alım fırsatı” verdiğini vurgulayan Feinseth, “Arama odaklı reklam harcamaları ve bulut gelirleri, hızlanan iş performansı eğilimlerini yönlendirmeye devam edecek.” ifadelerini kullandı.

● Feinseth bulut segmentindeki bir inovasyonun ek bir büyüme katalizörü olacağına dikkat çekerek, şirketin geri alımlar da dâhil olmak üzere satın almalara yardımcı olabilecek ve hissedar getirilerini artıracak güçlü bilançosunu ve nakit akışını öne çıkardı.

Google’a “AL” Notu - Bulut ve Arama Motoru Gücüyle Öne Çıkıyor

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti