Borsa Haberleri

Google Hisseleri Neden Düştü? Hayal Kırıklığı Oluşturan Yapay Zeka Etkinliği

February 9, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Google Hisseleri Neden Düştü? Hayal Kırıklığı Oluşturan Yapay Zeka Etkinliği

Alphabet (GOOGL) hisselerini “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notuyla tavsiye eden Baird analisti Colin Sebastian, Microsoft (MSFT)’un “erken yapay zeka PR koşusunu kazandığını” ve ürünlerini kapı dışarı etmesi durumunda Google’ın “kaybedecek şeyinin kazancından çok daha fazla” olduğunu belirtti.

● Google (GOOGL) OpenAI ChatGPT’nin rakibi olan Bard sohbet robotunun bazı özelliklerini 6 Şubat’ta duyurdu. Ancak sohbet robotunun, ötegezegenlerin ilk fotoğraflarının James Webb Teleskobu ile çekildiği yönünde verdiği bilgiler hatalıydı. 1992’de keşfedilmişti.

● Çarşamba günkü etkinliğin bazı marjinal haberlerde yer alanlardan daha fazla bilgi içermediğini ekleyen Evercore ISI analisti Mark Mahaney, şirketin yıllardır üzerinde çalıştığı yapay zeka kabiliyetlerine yönelik erken ve belki de “aceleye getirilmiş” bir önizleme olduğunu öne sürdü.

Google Hisseleri Neden Düştü? Hayal Kırıklığı Oluşturan Yapay Zeka Etkinliği

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha