Borsa Yorumları

Google Hisseleri Kriz Zamanları İçin İdeal Risk/Kazanç Oranında – Jefferies

January 27, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Google Hisseleri Kriz Zamanları İçin İdeal Risk/Kazanç Oranında – Jefferies

Önümüzdeki hafta gelecek Alphabet (GOOGL) bilançosu öncesinde Jefferies, hisse senedinde cazip bir risk/kazanç avantajı sağlama konusunda 15 yıl önceki küresel mali krizle paralel birtakım veriler olduğunu görüyor.

● “Yaklaşan resesyonu görmezden gelen yatırımcılar için” GOOGL’ın önümüzdeki 12 aylık işletme değeri/FVAÖK tarihsel ortalamasının çok altında fiyatlandığını kaydeden analist Brent Thill, 12 kat olan 15 yıllık ortalamanın şu an 10 kat seviyesinde olduğunu ve bu değerin 2008 ve 2012’de gerçekleşen 7 kattan çok uzak olmadığını belirtti.

● Şirketin ana reklam faaliyetlerinin böyle bir makro durum için hazırlıklı olduğunu vurgulayan analist, “Low-Funnel pazarlama stratejisine uygun olan ve görünürlük, kesinlik ve yüksek yatırım getirisi sağlayan arama tabanlı reklamcılık, olası bir makro fırtına çıktığında genel reklam bütçelerine kıyasla daha başarılı olma eğilimindedir” ifadelerini kullandı.

● Endişelere rağmen birtakım muhtemel pozitif katalizör var diyen analist, çeyrek bazında karşılaştırmaların kademeli olarak geliştirilmesine, maliyeti daha fazla düşürücü önlemler alma potansiyeline, 100% serbest nakit akışını aşabilecek hisse geri alımlarına ve “tek sayılı yılların GOOGL hissesine teveccüh gösterdiğine” (tek sayılı yıllarda 56% artış, çift sayılı yıllarda 5,8% düşüş) dikkat çekti.

● Analist GOOGL hissesini “AL” notuyla tavsiye ederek 125 dolarlık fiyat hedefi belirledi. Hissenin perşembe günü 2% yükselmesi, 29% daha yükselme potansiyeli olduğuna işaret ediyor.

Google Hisseleri Kriz Zamanları İçin İdeal Risk/Kazanç Oranında - Jefferies

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha