Tesla

Goldman Sachs’tan Tesla’ya Yüksek Hedef Fiyat!

Ocak 27, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Goldman Sachs’tan Tesla’ya Yüksek Hedef Fiyat!

Goldman Sachs’tan perşembe günü yapılan açıklamaya göre, Tesla (TSLA)’nın dördüncü çeyrek bilançosu elektrikli araç üreticisi için yükseliş eğiliminin devam edeceğini gösteriyor.

Analist Mark Delaney Tesla için belirlediği 200 dolarlık fiyat hedefini ve “AL” notunu yineledi. Bu fiyat hedefi güncel seviyelere kıyasla yaklaşık 25%’lik bir yükseliş anlamına geliyor.

Tesla’nın dördüncü çeyrek bilançosu ve gelirleri analist beklentilerini aştı. CEO Elon Musk katıldığı bir konferans görüşmesinde, 2023’te şirketin 2 milyon adet araç üretebileceğini belirtmişti.

Delaney bilgilendirme yazısında şu ifadeleri kullandı: “Güçsüz makroekonomik ortamda bu sipariş oranı sürdürmenin imkânsız olacağına inansak da, bu rakam şirketin 1,8 milyon adetlik teslimat tahminimize paralel ilerlediğini gösteriyor.

Tesla geçtiğimiz aylarda fiyatları düşürmüş ve şirket marjlarının geleceği hakkında endişelere sebep olmuştu. Bununla birlikte şirketten çarşamba günü yapılan açıklamada, bu fiyat indirimlerinin araç talebinde kaydedilen artışa destek olduğu belirtilmişti.

Delaney ayrıca, Tesla’nın ortalama araç satış fiyatını düşürmüş olmasına rağmen faiz ve vergi öncesi kârını arttırmayı başardığını, bunun da hissenin geleceği açısından çok olumlu bir tablo olduğunu vurguladı.

Goldman Sachs’tan Tesla’ya Yüksek Hedef Fiyat!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir. 

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti