Bültenler

Goldman Sachs’ın Teknoloji En’leri!

Goldman Sachs’ın Teknoloji En’leri!
Google News Icon Takip Et

Goldman Sachs, ilk çeyrek kazançlarının ardından teknoloji sektöründe dört “güçlü” satın alma fırsatı belirledi. Banka, belirlediği hisse senetlerinin sağlam bir üst düzey büyüme sunduğunu özellikle belirtti.

🔎 Teknoloji Sektörüne Mercek: Yıllarca süren yükseliş trendinin ardından, teknoloji hisseleri bu yıl büyük bir satış dalgası ile karşı karşıya kaldı. Sektör genel anlamda, uzun vadeli tahvil getirilerindeki yükselişin gelecekteki yüksek kâr beklentilerine göre değerlenen teknoloji hisselerinden elde edilecek getirileri yıprattığı ve teknoloji sektörüne olan ilgiyi de azalttığı bir süreçten geçiyor. 

Öte yandan, bilanço sezonuyla birlikte Netflix, Google’ın ana şirketi Alphabet ve Amazon’dan gelen bir dizi ilk çeyrek kazancı, geleceğe yönelik endişelerle birleştiğinde, piyasa gerginliğini daha da artırdı.

Teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite, art arda yedinci düşüş haftasını kaydederek son 21 yıldaki en uzun kayıp serisini verdikten sonra geçtiğimiz haftayı “neyse ki” haftalık 6,71% yükselişle kapattı.

Goldman Sachs'ın Teknoloji En'leri!

🔥 Esen sert rüzgarlara rağmen Goldman Sachs’e göre sektörde hala fırsatlar var.

Goldman Sachs’ın Eric Sheridan liderliğindeki analistleri, mayıs ayında yaptıkları açıklamada şu ifadeleri kullandılar:

Seçilen teknoloji şirketlerinin mevcut ortamda sağlam bir gelir artışı sağlaması ve ortaya çıkan herhangi bir küresel ekonomik gerilemeyi karşılama olasılıklarının da daha yüksek olması nedeniyle, bu şirketlerde satın alma fırsatları olduğunu görüyoruz.”

🧐 Peki Analistler Hangi Hisse Senetlerini Seçti?

Goldman Sachs analistleri, belirledikleri hisseleri “değişken ortamın üstesinden gelebilecek büyük seçimler” olarak adlandırdı.

Goldman Sachs'ın Teknoloji En'leri!

🔥 Analistlerin “2022 için en iyi seçimi”, reklam, bulut bilişim ve medya tüketimi de dahil olmak üzere çok sayıda daha geniş büyüme trendini bünyesinde barındıran Amazon’dan başkası değil. 

Bankaya göre Amazon’un talebi güçlü kalırken, e-ticaret sektörünün çoğunluğu talebin zayıfladığını gördü.

🪄 Goldman Sachs analistlerinin, 27 Mayıs’ta 2.302,93 dolardan kapanan hisse senedi için 61%’lik getiri potansiyeli ile 3.700 dolarlık bir fiyat hedefi var.

Goldman Sachs'ın Teknoloji En'leri!

🔥 Goldman Sachs’ın belirlediği ikinci hisseye bakacak olursak, analistler Uber’e binmeyi seviyor olmalı. 

🪄 Şirketin beklenenden daha iyi sonuçları, hisse fiyatında anlamlı bir yükselişe yol açmamış olsa da, Goldman Sachs analistleri, şirketin platform maruziyetinden sonraki 3-5 yıl içinde 20%′den fazla ciro artışı elde etme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. 

Bankanın, 27 Mayıs’ta 23,67 dolar seviyesinde kapanan hisse senedi için 55 dolarlık bir fiyat hedefi var ve bu hedef, hisse senedi fiyatında 132%’lik potansiyel bir yükselişi de temsil ediyor diyebiliriz.

Goldman Sachs'ın Teknoloji En'leri!

🔥 Facebook’un ana şirketi Meta Platforms da Goldman Sachs’ın listesinde yer alıyor. Sheridan, “Yönetimin ilk çeyrek kazanç çağrısına ilişkin yorumları büyüme, yatırımlar ve sermaye getirileri üzerinde olumlu bir ton oluşturduğundan, [2022′nin ikinci yarısında] büyüme ve marj istikrarı için çok daha iyi bir manzara görüyoruz.” dedi.

🪄 Goldman’ın Meta’daki 300 dolarlık fiyat hedefi, hisse senedinin 27 Mayıs’ta yaklaşık 195,13 dolarlık kapanış fiyatına göre hisse senedi fiyatında 54%’lük bir potansiyel yükseliş anlamına geliyor.

Goldman Sachs'ın Teknoloji En'leri!

🔥 Goldman’ın listesinin son ismi ise Google’ın ana şirketi Alphabet. Banka, şirketin dijital reklam platformunu “güçlü bir performans sergileyen” olarak görüyor ve şirketin Google Cloud ve “Diğer Segmentler” gibi diğer birimlerinin önümüzdeki yıllarda ölçeklenip sürdürülebilir kâr artışı sağlayabileceğine inanıyor.  

🪄 Goldman, hisse senedi için 3.000 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi. Goldman’ın tahminlerine göre Alphabet’in hisseleri 27 Mayıs’ta 2.246,33 dolar civarında kapandı ve bu hedef fiyat ile kıyaslandığında hisse senedinin 34% yükseliş potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

📁 Bu İçeriği Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

https://www.cnbc.com/2022/05/27/goldman-sachs-top-tech-stock-picks-to-weather-market-volatility-.html

https://fr.investing.com/news/stock-market-news/bourse–4-actions-tech-avec-un-potentiel-de-140-selon-goldman-sachs-2093854 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı