Borsa Yorumları

Goldman Sachs’a Göre Shell Hisseleri Yükselebilir

Şubat 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Goldman Sachs’a Göre Shell Hisseleri Yükselebilir

Goldman Sachs, enerji devi Shell (SHEL)’in ilerleyen dönemlerde büyük bir sıçrama yapabileceğini düşünüyor.

ABD borsasına kayıtlı hissenin “NÖTR” olan notunu “AL” seviyesine yükselten analist Michele Della Vigna, 12 aylık ortalama fiyat hedefini de 74 dolardan 85 dolara çıkardı. Bu öngörü hissenin pazartesi günkü kapanış fiyatının 40% yukarısını işaret ediyor.

Della Vigna pazartesi günkü yazısında şu ifadeleri kullandı: “Bizim görüşümüze göre Shell, önde gelen küresel LNG ve pazarlama iş kolları ve kimyasal ürün alanındaki güçlü performansı sayesinde sektördeki en kaliteli varlık kombinasyonuna sahip.

Şirketin güçlü bilançosu, sektörün yeni 30-40%’lık nakit dağıtım aralığının üst sınırına doğru sapma göstermesine neden olabilecek olsa da, gerek derin deniz gerekse de sıvılaştırılmış doğal gaz varlıklar açısından operasyonel performansta önemli bir yükseliş potansiyeli öngörüyoruz.

Shell’in düşük seviyedeki uzun vadeli petrol fiyatı varsayımlarına rağmen, Goldman Sachs’e göre “süregelen sermaye disiplini”, şirketin üretim öncesindeki petrol portföyünün kârlılık maliyet eğrisinde daha yukarılara tutunmasına yardımcı oldu.

Goldman Sachs’a Göre Shell Hisseleri Yükselebilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir. 

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti