Borsa Haberleri

GM, Elektrikli Aracının Fiyatını Düşürdü

GM, Elektrikli Aracının Fiyatını Düşürdü
Google News Icon Takip Et

General Motors (GM) çarşamba günü, artan emtia maliyetlerine rağmen, elektrikli araç modeli olan Chevrolet Bolt’un 2023 fiyatını düşürdü. Bu düşüş Chevrolet Bold’u ABD’de satılan en ucuz elektrikli araç yaptı.

Detroit otomobil üreticisi, elektrikli araç Bolt’un maliyetini, 2022 model yılına göre 5.900 dolar düşüşle 26.595 dolarlık bir başlangıç ​​fiyatına indirdi. GM ayrıca daha büyük hacme sahip olan Bolt serisinin bir diğer modelinin fiyatını da 6.300 dolar azalttı. 

GM’nin Bolt serisinde fiyat indirimine gitmesinin en önemli nedeni elektrikli araç pazarında rekabetçi kalma çabası oluyor. Ayrıca bu düşük fiyatların, geçen ay 2022’de rekora ulaşması beklenen Bolt satışlarının artırılmasına yardımcı olacağı düşünülüyor.

Elektrikli araç modeli olan Bolt’un bu fiyat indiriminden sonra ABD’de satılan en ucuz elektrikli araç olması bekleniyor. Ancak diğer otomobil üreticileri 2023 model yılı araçları için henüz bir fiyat açıklaması yapmadı. 

Öte yandan Tesla (TSLA) ve GM’nin Cadillac markası gibi otomobil üreticilerinin yanı sıra elektrikli araç start-up’ları olan Rivian (RIVN) ve Lucid (LCID), elektrikli araçlarında fiyatları artırdı. 

GM, Nisan ayında yaptığı ilk çeyrek kazanç çağrısı sırasında, 2022’de toplam emtia maliyetlerinin otomobil üreticisinin daha önce tahmin ettiğinin iki katı olan 5 milyar dolar olmasını beklediği konusunda uyardı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı