Borsa Haberleri

Ginkgo Bioworks Dün Neden Yükseldi?

Eylül 29, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Ginkgo Bioworks Dün Neden Yükseldi?

Ginkgo Bioworks (DNA) şirketinin uzmanlık alanı; ticari değere sahip molekül, proses veya suşları keşfetmek. Buna müşteri değeri oluşturmak adına mühendislik oluşumları da dahil. Başka bir deyişle, bir biyoloji mühendisliği şirketi olan Ginkgo, hücre programlamaya ilişkin bir platform inşa etmek istiyor. Burada temel fikir, hücrelerin fiziksel dünyanın yazıcıları olduğu ve atomları manipüle edebildiği üzerine kurulu.

Hücre programlama platformu şirketi Ginkgo Bioworks (DNA), ünlü yatırımcı Cathie Wood’un kurucusu olduğu Ark Invest’in, şirketin yaklaşık 146 bin hissesini satın almasının ardından dün yaklaşık 19% değer kazanarak altı haftanın en yüksek seviyesine ulaştı.

Tamamlanan işlemler öncesinde Ark Invest, önceki gün en önemli şirketi ARK Innovation ETF (ARKK) için yaklaşık 1.1 milyon DNA hisse eklemesi yapmıştı.

DNA hisseleri ARK satın alımlarının ardından tarihi bir rekor kaydetti: ARK Invest, mayıs ayında 4 milyonun üzerinde şirket hissesi ekleyerek hisseyi yaklaşık 13% oranında artırdı.

ARK, geçtiğimiz bir yılda hisseleri 73%’ten fazla değer kaybeden Boston merkezli şirketin değerini ikiye katlamaya devam ediyor.

Ancak Seeking Alpha yazarı Nelson Alves, dün borsadaki boğa piyasası üzerine yayınlanan tezinde DNA’nın asimetrik risk-kazanç profili göz önüne alındığında daha fazla yükseliş sunabileceğini savundu.

Ginkgo Bioworks Dün Neden Yükseldi?

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti