Borsa Haberleri

General Motors, Otomobil Satışları Konusunda Umut Veriyor

Ekim 4, 2022 • 2 dakika okuma süresi
General Motors, Otomobil Satışları Konusunda Umut Veriyor
  • ABD’de yeni araç satışları üçüncü çeyrekte düşüş eğilimine girse de bazı otomobil şirketleri eylül ayında satışlarını artırdı.

  • Bilgisayar çipleri ve diğer parçalardaki eksikliklerin giderilmeye başlaması sonucunda otomobil fabrikalarının üretim hacmini artırması ve dolayısıyla araç arzlarının yükselmesiyle birlikte GM de dahil olmak üzere pek çok şirket eylül ayında satışların arttığını bildirdi.

  • Öte yandan analistlere göre, yüksek fiyatlar ve artan faiz oranları nedeniyle söz konusu aylık kazançlar geçici olabilir.

  • Geçtiğimiz ay yeni otomobil fiyatları ortalama 45.622 dolar civarında seyretti. J. D. Power’a göre bu seviye, kaydedilen en yüksek dördüncü aylık fiyat. Buna ek olarak, Edmunds’a göre, ortalama otomobil kredisi faiz oranları temmuz ve eylül ayları arasında geçtiğimiz yıla göre 4,3%’lük bir artışla 5,7%’ye ulaştı; vadeler ise ortalama 70 aya uzatıldı.

  • Tüm bunlara rağmen General Motors, üçüncü çeyrekte sektöre öncülük etmeyi başararak geçen yıla göre 24%’lük bir artışla 555 bin adedin üzerinde araç satışı gerçekleştirdi.

  • GM, nakil halindeki veya bayilerdeki GM araçlarının sayısının geride bıraktığımız çeyrekte 359.292’ye ulaştığını bildirdi. Bu rakam, ikinci çeyreğe göre en az 111 bin adetlik bir artış anlamına geliyor.

General Motors, Otomobil Satışları Konusunda Umut Veriyor

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti