BIST Şirket Haberleri

Gen İlaç’ın Covid-19 Aşısı, Acil Kullanım Onayı Aldı

January 17, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Gen İlaç’ın Covid-19 Aşısı, Acil Kullanım Onayı Aldı

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri’nin COVID-19 aşısı ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’na yaptığı acil kullanım onayı başvurusu uygun bulundu.

Söz konusu aşının Türkiye’deki ruhsatlandırma ve yurt dışı üretim yeri GMP (Good Manufacturing Practices/İyi Üretim Uygulamaları) denetim süreçlerinin YÜKSEK ÖNCELİKLİ olarak değerlendirileceği de Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından bildirildi.

Şirket Covid-19 aşısıyla ilgili sürecini Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yatırımcılarına duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Gen İlaç’ın SMA ilacı, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından bedeli karşılanan tek tedavi yöntemi olduğu bildirilmişti.

Gen İlaç’ın Covid-19 Aşısı, Acil Kullanım Onayı Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı