Borsa Haberleri

GameStop Hisse Bölünmesi Yapıyor

Temmuz 7, 2022 • 2 dakika okuma zamanı
GameStop Hisse Bölünmesi Yapıyor

Video oyunu satıcısı GameStop (GME)’un hisseleri, şirketin çarşamba günü yaptığı 4’e 1 oranında hisse bölünmesi açıklamalarının ardından genişletilmiş işlemlerde 8%’den fazla artış gösterdi. Şirket, 18 Temmuz’daki piyasa kapanışında GME hissesine sahip olan yatırımcıların her birinin üç ek hisse temettü alacağını söyledi. Bölünen temettüler, 21 Temmuz’daki işlem kapanışının ardından dağıtılacak ve ertesi gün bölünmüş hisse olarak işlem görmeye başlayacak. 

GameStop Hisse Senedi Sayısını Artıracak

Şirketlerin bazı dönemlerde başvurduğu hisse bölünmesi yöntemini tercih edenlerden biri de GameStop oldu. Söz konusu uygulama, hisse fiyatlarının yükseldiği dönemlerde yatırımcıların daha uygun rakamlarla hisse alabilmesini mümkün hâle getirmek için yapılır.  GameStop da hisselerini 4’e 1 oranında bölerek, yatırımcılarına üç ek temettü vereceğini açıkladı. 21 Temmuz tarihindeki kapanışın ardından dağıtılan bu temettüler, ertesi gün bölünmüş hâliyle işlem görecek. Hisse bölünmesi sonucunda şirketin değerinde herhangi bir değişim olmayacak.

Şirketin Hisseleri Bölünme Açıklamasının Ardından Yükseldi

Perşembe günü GameStop yönetim kurulundan çıkan hisse bölünmesi kararının ardından şirketin hisselerinde 8%’den fazla artış yaşandı. GME hisseleri, çarşamba gününü hisse başına 117,43 dolardan kapattı. Video oyunu satıcısının hisseleri, bir grup perakende yatırımcısının artan talebinden kaynaklanan fiyat yükselmesinden bu yana en yüksek seviyelerinden geri çekildi ve 20%’den fazla düşüş gösterdi. Son yapılan hamleyle daha fazla yatırımcının GameStop hissesi alması mümkün olacak. 

Cover uyarlama Site2 18

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti