Forte Halka Arz Başvuru Sonuçları

June 12, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Forte Halka Arz Başvuru Sonuçları

Sistem entegrasyonu ve yazılım geliştirme alanlarında faaliyet gösteren Forte Bilgi İletişim Teknolojileri halka arz başvuru sonuçları açıkladı.

Yatırımcıların halka arzını heyecanla beklediği Forte Bilgi İletişim Teknolojileri şirketi, FORTEhisse koduyla Ana Pazar’da işlem görecek. Peki, 12,12 TL’den halka arz olacak Forte kaç lot dağıttı? Detayları içeriğin devamında bulabilirsin.

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri Halka Arz Büyüklüğü ve Halka Açıklık Oranı

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri halka arzının büyüklüğü 266 milyon TL olarak açıklandı.

Halka arzı sırasında toplamda 22  milyon adet lot (hisse adedi) dağıtılacak. Aynı zamanda şirket, hisselerini 32,84% oranında halka arz etmiş olacak.

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri Kaç Lot Verir?

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri halka arz 660.379 yatırımcı katıldı. Yapılan başvuruya göre yatırımcılara 36-37 lot dağıtım gerçekleşti.

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri Ne Zaman İşlem Görecek?

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri’nin 9 Haziran Cuma günü başvuru sonucunun açıklanması halinde 14-15 Haziran’da Borsa İstanbul’da “FORTE” koduyla işlem görmeye başlaması bekleniyor.

Forte Halka Arz Başvuru Sonuçları

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı