Borsa Haberleri

Ford, Rivian’daki 8 Milyon Hissesini Satıyor

Mayıs 9, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Ford, Rivian’daki 8 Milyon Hissesini Satıyor

CNBC’den David Faber’e göre Ford Motor (F), Rivian (RIVN)’daki 8 milyon hissesini satıyor. Elektrikli araç üreticisi Rivian’da, Ford Motor’un yaklaşık 102 milyonluk hissesi bulunuyor.

Duyumlara göre Ford Motor’un Rivian’daki 8 milyon hissesini satma planının nedeni şirketin içerisinde bulunduğu kilitleme döneminin sona ermesi olarak gösteriliyor. Kilitleme dönemi, yatırımcıların belirli bir yatırımın hisselerini kullanmalarına veya satmalarına izin verilmediği süre olarak geçiyor.

Rivian’ın halka arzının üzerinden belirli bir süre geçmesinin ardından Ford kendine ait hisseleri satabilir duruma gelecek.

Ford’un konu ile ilgili hala açıklama yapmaması ve CNBC’nin haberini reddetmemesi iddiaların doğru olduğu kanısını da güçlendiriyor. Kaynaklar, Ford’un Rivian’daki 8 milyon hissesini Goldman Sachs aracılığıyla satacağı düşünülüyor.

Kilitleme dönemi haricinde Ford’un Rivian hisselerini satmayı düşünmesinin bir diğer sebebinin de elektrikli araç üreticisinin hisse değerindeki düşüş olabileceği de varsayılıyor. 

Ford hisseleri 2022’nin ilk üç ayında 50%’den fazla düşüş kaydetti. Şirketin borsaya giriş yaptığı ve yükseliş yaşadığı dördüncü çeyreğe göre rotanın tersine döndüğü görülüyor.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti