Borsa Haberleri

Ford Motor, Yeni F-Series Super Duty Ürünlerini Tanıttı!

Eylül 28, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Ford Motor, Yeni F-Series Super Duty Ürünlerini Tanıttı!

Ford Motor (F), ticari taşıt alanındaki kârını artırmak adına ürün yelpazesini yeni yazılımlara ve bağlantılı veri ölçümlerine dayanarak yeniden tasarlıyor.

Detroit merkezli otomobil üreticisi, salı günü büyük ve ticari kamyonetler, acil durum müdahalesi, araç çekme, çiftçilik, inşaat ya da kamu işleri için kullanılan kasasız araçlara kadar uzanan 2023 yılı F-Series Super Duty ürünlerini tanıttı.

Şirketin ticari filosuna ev sahipliği yapan Ford Pro’nun CEO’su Ted Cannis, CNBC’ye yaptığı bir açıklamada, “Bunlar son derece önemli. Super Duty Southwest Airlines, Marriott veya Nordstrom gelirleri ile aynı düzeyde. İşimizin çok önemli bir parçası ve şimdi bunları dijital çağa taşıyoruz” dedi.

Cannis, Ford’un Super Duty serisine ilişkin kazanç bilgisi vermeyi reddetti. Fakat Southwest, Marriott ve Nordstrom’un en son 14 milyar dolar ile 16 milyar dolar arasında yıllık kazanca ulaştıklarını düşünürsek, işin büyüklüğünü anlayabiliriz. Aynı süreç içerisinde Ford ise 136 milyar dolardan fazla bir kazanç elde ettiğini ifade etmişti.

S&P Global Mobility’den alınan verilere göre de Super Duty araçları kamu hizmetleri, madencilik, inşaat ve acil durum müdahale araçlarında 50%’yi aşkın pazar payına sahip.

Ford Motor, Yeni F-Series Super Duty Ürünlerini Tanıttı!

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti