Borsa Haberleri

Ford CEO’su: 2 Milyar Dolarlık Kârı Masada Bırakıp Gittik #Bilanço

February 3, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Ford CEO’su: 2 Milyar Dolarlık Kârı Masada Bırakıp Gittik #Bilanço

Ford (F) arka arkaya ikinci çeyrekte General Motors (GM)’un çok gerisinde kalarak hayal kırıklığına neden oldu.

● Ford’un 44 milyar dolar seviyesinde gerçekleşen 4. çeyrek geliri 40,73 milyar dolar seviyesindeki tahminlerden daha güçlü geldi. Ancak 0,51 dolarlık hisse başına kâr beklentisi 0,11 dolar farkla tutmadı.

● Yönetim bu performanstan “tedarik zinciri ve üretim istikrarsızlığı” ile birlikte enflasyonist etkileri ve döviz kuru dalgalanmalarını sorumlu tuttu.

● CEO Jim Farley şu ifadeleri kullandı: “Geçtiğimiz yıl çok daha iyini yapmalıydık. Elimizde olan yaklaşık 2 milyar dolarlık kârı masada bırakıp gittik. İcraatlarımızı ve performansımızı iyileştirerek bunu telafi edeceğiz.”

● Yönetim, 2023 yılında tedarik zincirlerinin normalleşeceğini ve ABD’de hafif bir resesyon yaşanacağını öngörüyor. Avrupa’da ise 2023’te “orta düzey” bir resesyon bekleniyor. FVÖK rakamının 9-11 milyar dolar bandında olması da beklentiler arasında.

Ford CEO’su: 2 Milyar Dolarlık Kârı Masada Bırakıp Gittik #Bilanço

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha