Borsa Yorumları

Fon Yöneticisi James Davolos’un Tavsiye Ettiği Hisseler

Fon Yöneticisi James Davolos’un Tavsiye Ettiği Hisseler
Google News Icon Takip Et

Fon yöneticisi James Davolos, bilinçli ve deneyimli yatırımcılar için yeni modanın emtia sektörü olduğuna inanıyor.

Lityum madenine yönelik talebin uzun vadeli olduğu göz önüne alındığında, Davolos’un tavsiye ettiği emtia sektöründeki köşelerden biri lityum. Fon yöneticisi, lityum tüketiminin önümüzdeki 20 yılda cari tüketim seviyelerine göre 40 kat artacağını öngörüyor.

Maden ocaklarının güvenli bölgelerde bulunduğunu ve “kaliteli” işletmeler tarafından işletildiğini hatırlatan fon yöneticisi, “Henüz üretime geçmeyen bu maden ocaklarında oldukça ağır bir iskonto mekanizması var.” ifadelerini kullandı. İskontolar göz önüne alındığında, yatırımcıların bugünkü cari fiyatlamalara dayanarak “şirketlerin sağladığı birikmiş işler karşılığında esasında hiç bedel ödemediğini” de sözlerine ekledi.

Davolos’un tavsiye ettiği iki hisse daha var: Petrol sahası varlıklarından oluşan bir rödovans portföyüne sahip Viper Energy Partners (VNOM) ve onun ana şirketi Diamondback Energy (FANG).

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC