Borsa Yorumları

Ferrari’yi Tesla’ya Tercih Etti

March 7, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Ferrari’yi Tesla’ya Tercih Etti

Morgan Stanley’nin favori hissesi olan Tesla (TSLA) artık tahtını Ferrari (RACE)’ye kaptırdı.

Analist Adam Jonas Ferrari (RACE)’nin 12 aylık ortalama fiyat hedefini 30 dolar artırarak 310 dolara yükseltti. Bu yeni fiyat hedefi hissenin yıl boyunca 14,2% yükselme potansiyeli olduğunu gösteriyor. Ferrari konusundaki iyimserliğinin hissenin defansif özelliklerinden kaynaklandığının altını çizen Jonas, pazartesi günkü bilgilendirme yazısında şu ifadeleri kullandı:

Ferrari (RACE)’in, son derece belirsiz bir makro ekonomik ve jeopolitik ortamda takibimizde olan şirketler arasında en iyi konumlanmış şirket olduğuna inanıyoruz. Sahip olduğu güçlü temellerin yanı sıra, RACE’in makro sonuçlar konusunda geniş bir alana yayılması sayesinde hem büyüme senaryosu hem de olumsuz senaryoda koruma sağlayacak kaldıraçlara sahip olduğunu düşünüyoruz.

Analist ayrıca, “elektrikli araç pazarlama hilelerinin ve elektrikli araç riskinin çoğunu ortadan kaldıran” hissenin cazip bir risk-ödül oranı içerdiğini belirtti.

Jonas, şirketin performansı ve lüks odaklı markasıyla öngörülebilir bir iş modeline sahip olduğunu söyledi. Analist bu odaklanmanın, rakip şirketlerin Ferrari (RACE)’ye ait iş modelini kısa sürede kopyalamasını zorlaştırabileceğini ve şirketin “kendi kaderini tayin etmesine” olanak sağladığını sözlerine ekledi.

Ferrari’yi Tesla’ya Tercih Etti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC