Borsa Haberleri

FED’in Şahin Politikaları Devam Ederse S&P 500 20% Daha Düşebilir!

January 4, 2023 • 2 dakika okuma süresi
FED’in Şahin Politikaları Devam Ederse S&P 500 20% Daha Düşebilir!

FED’in enflasyonu kontrol altına alma eylemlerinden doğan baskının şirketler ve yatırımcılar tarafından hissedilmeye devam ettiğini düşünen Satori Fund kurucusu Dan Niles salı günü yaptığı tahminlerde, S&P 500’ün cari seviyelerden 20% daha düşeceğini açıkladı.

● CNBC’ye demeç veren Niles, “2023’e baktığınızda, 2022’deki faiz oranı artışlarının ardından yavaşlamaya başlayan ekonominin etkisiyle, bilanço tahminlerinin gerçekten düşme eğilimine girdiğini görmeye başlayacaksınız.” şeklinde konuştu.

● Cari seviye olan 3.800’e kıyasla S&P 500 (SP500) hedefini 3.000 olarak belirlediklerini aktaran Satori kurucusu, yatırım tavsiyesi olarak şu özlü sözü hatırlattı: “Kimse ölmek istemez.” Niles bu doğrultuda, 2021’in sonlarından bu yana getirileri önemli ölçüde artan Hazine Bonolarındaki yükselişe vurgu yaptı. Hisse senedi piyasasında, sağlık sektörünün yanı sıra temiz enerji ve nükleer reaktörlere odaklı enerji şirketlerine dikkat çekti.

● Defiance ETF’de CEO ve CIO pozisyonunda görev yapan Sylvia Jablonski, piyasaya farklı bir açıdan bakarak FED’in faiz artırımlarına mola vermesinin ve şaşırtıcı derecede güçlü gelen kurumsal sonuçların 2023’te endeksleri yukarıya çekerek piyasayı ayı bölgesinden çıkışa yönlendirebileceğini ifade etti.

FED’in Şahin Politikaları Devam Ederse S&P 500 20% Daha Düşebilir!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha