Bültenler

FED’den Gelen Umut Işığı Dow, S&P 500 ve Nasdaq’a Ralli Yaptırabilir!

Mart 3, 2023 • 2 dakika okuma süresi
FED’den Gelen Umut Işığı Dow, S&P 500 ve Nasdaq’a Ralli Yaptırabilir!

Bir FED yetkilisinin güvercin şeklinde algılanan açıklamalarıyla yön verdiği, gün ortasında ilgi gören büyük ABD hisse senedi ortalamaları perşembe gününü yükselişle tamamladı. Bu yükseliş sayesinde S&P 500 ve Nasdaq’ın iki seanslık gerilemesi sona ermiş oldu.

BN Capital analisti Leo Nelissen, “Piyasada bugün görülen aksiyon olağan değildi. Atlanta FED Başkanı Bostic’in güvercin (pozitif & boğa) açıklamalarının ardından yatırımcılar beklenenden daha hızlı bir yükseliş hareketi olabileceğini düşünmeye başladı. Bununla birlikte piyasa yükselirken, tahviller zayıfladı ve dolar güçlendi. Güvercin piyasası böyle bir şey değil. (Doların da düşmesi gerekirdi)” ifadelerini kullandı.

Nelissen ayrıca, “Yüksek enflasyonun inatçılığını koruması nedeniyle FED’in eldeki tüm imkanları kullanarak enflasyonu hızlı bir şekilde düşürme stratejisini uygulamaya devam edecek olması piyasalardaki yükseliş fikirlerini değiştirebilir. Neticede ABD hükümeti önümüzdeki yıllarda çok daha yüksek faiz giderleri bekliyor ve bu da isteğe bağlı harcamaları riske atıyor. (Resesyon endişeleri) Hataya yer yok. Dolayısıyla yatırımcıların güvercin açıklamalara şüpheyle yaklaşması gereken günler yaşıyoruz.

FED’den Gelen Umut Işığı Dow, S&P 500 ve Nasdaq’a Ralli Yaptırabilir!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir. 

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti