Faiz Kararı Sonrası Dikkat Çeken Büyüme Hisseleri

Faiz Kararı Sonrası Dikkat Çeken Büyüme Hisseleri
Google News Icon Takip Et

Kilit noktalar:

  • 27 Temmuz Çarşamba günü FED, 75 baz puanlık faiz artışına gitti. Böylelikle yüksek enflasyonla mücadele kapsamında art arda ikinci artışı gerçekleştirmiş oldu.
  • Wells Fargo, mevcut faiz oranının büyüme hisseleri için sağlam bir zemin oluşturabileceğini ve belirli bazı hisseleri almak için iyi bir zaman olduğunu açıkladı.
  • Wells Fargo’nun öne çıkardığı hisseler: Netflix (NFLX), PayPal (PYPL), Meta Platforms (META), Starbucks (SBUX) ve Moderna (MRNA). (Eğer bu yazımızı Midas uygulamasından okuyorsan, bahsettiğimiz şirketlerin hepsine sayfanın en üstünden ulaşabilir, Hisse Detay sayfalarına giderek şirketleri inceleyebilirsin.)

Çarşamba günü FED’in 75 baz puanlık bir faiz artışına gitmesi üzerine birçok yatırım kurumundan ve analistlerden açıklamalar geldi. Wells Fargo ise mevcut faiz oranının, düşüş yaşayan büyüme hisseleri için sağlam bir zaman yarattığını düşünüyor.

Wells Fargo analisti Chris Harvey, çarşamba günü yazdığı bir notta “Bu düşük enflasyonlu, daha yavaş büyüme ortamını, büyüme hisselerinin dönüş yapması için bir ön koşul olarak görüyoruz.” dedi.

Wells Fargo’nun Yükseleceğine İnandığı Hisseler

  • Netflix (NFLX)
  • PayPal (PYPL)
  • Meta Platforms (META)
  • Starbucks (SBUX)
  • Moderna (MRNA)

Uzman Görüşleri

Wells Fargo, son birkaç ayda özellikle Netflix, PayPal ve Meta’nın da aralarında bulunduğu değer endeksine taşınan hisseler konusunda daha olumlu bir hâle geldi.

Wells Fargo ayrıca bu hisse senetlerinin gelecekte büyümeye hazır olduklarını düşünüyor. Çünkü hisse başına kârlardaki büyüme döngüsü ya zirveye ulaştı ya da yakında zirveye ulaşacak. Bu, bankaya göre hisse senetlerinin net satıcıları olacağı anlamına geliyor.

Russell endekslerinin yeniden dengelenmesi, değer portföyü yöneticilerini Wells Fargo’nun vurguladığı gibi büyüme hisselerini dikkate almaya zorlayabilir. Bunun nedeni olarak da hisselerin endeksin önemli bir parçası olmasından kaynaklandığını söylüyor. 

Analist Harvey, “Örneğin; META şu anda Russell 1000 Değer Endeksi’nin 1,5% üzerinde.” dedi.

Son olarak, bu hisse senetleri, kazanç güçleri eskisi gibi olmasa bile, genellikle diğer değerli hisse senetlerinden daha istikrarlı kazanç akışlarına sahiptir.

Bunun üzerine de Harvey, “Ekonomik büyüme yavaşladıkça, yatırımcılar istikrar gösteren hisselere yönelecektir. Ve listemizdeki hisse senetlerinin istikrar gösterecek hisselerden olduğuna inanıyoruz.” dedi.