Borsa Haberleri

Evercore Hedef Fiyatını Yükseltti: Bu Elektrikli Araç Şirketi Yeni Tesla Olabilir

October 3, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Evercore Hedef Fiyatını Yükseltti: Bu Elektrikli Araç Şirketi Yeni Tesla Olabilir

Evercore ISI, elektrikli araç üreticisi Rivian Automotive’in (RIVN) “bir sonraki Tesla (TSLA)” olabileceğini düşünüyor.

Rivian’ın notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükselten analist Chris McNally, ayrıca hissenin hedef fiyatını da 5 dolar artışla 35 dolara taşıdı. Bu da RIVN’in önümüzdeki 12 ayda 44,2% yükselebileceğine işaret ediyor. 

McNally, “RIVN, ABD’de varlığı olan bir markaya sahip ve en önemlisi, herkesin zaten istediği segmentlerde (SUV, Kamyon, Van) faaliyet gösteriyor.” yorumunu yapıyor. 

Analist, tüketiciler için cazip araçlar üretmede bir “marka”, brüt marjlarda 20%’den fazla üretim potansiyeline sahip elektrikli araçlar tasarlayan “ölçek ekonomisi” ve elektrikli araç mimarisinin “dikey entegrasyonunu”, Tesla ve BYD’nin (BYDDY) küresel elektrikli araç satışlarının 40%’ından fazlasını elde etmesini sağlayan nitelikler olarak tanımladı:

Tesla ve BYD dışında, Rivian’ın 3 kriteri de karşıladığına dair artan kanıtlar gösteren tek orijinal ekipman üreticisi (OEM) olduğuna inanıyoruz.

Analiste göre, önümüzdeki altı ay içinde Rivian’ın hisse fiyatı, üretim artışının 80.000’den fazla birime ulaşması ve 2024’ün ilk yarısında Rivian’ın orta boy CUV/SUV platformu R2’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte daha da yükselebilir.

Evercore Hedef Fiyatını Yükseltti: Bu Elektrikli Araç Şirketi Yeni Tesla Olabilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC