Borsa Haberleri

Enphase Energy’nin Notu Düşürüldü – Piper Sandler

Ocak 26, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Enphase Energy’nin Notu Düşürüldü – Piper Sandler

Konut güneş enerjisi kredilerine yönelik talebin beklenenden daha fazla gerilediğini kaydeden Piper Sandler’ın “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olan hisse notunu “NÖTR” seviyesine düşürmesinin ve 255 dolarlık fiyat hedefi belirlemesinin ardından, Enphase Energy (ENPH) hisseleri çarşamba günkü işlemlerde 5,4% değer kaybetti.

● Kroll Bond Derecelendirme Kuruluşu’nun yayınladığı çizelgede, yıllık bazda güneş enerjisi ürünleri için çekilen kredilerin yaklaşık 10% düştüğü görülüyor. Piper Sandler analisti Kashy Harrison ise bu düşüşün güneş enerjisi ürünlerine olan talepteki düşüşü yansıttığına inanıyor.

● Not indirimi için görüşlerini paylaşan Harrison, yüksek borçlanma maliyetleri nedeniyle güneş enerjisi ürünlerinin ABD’deki en büyük pazarı olan Kaliforniya konut pazarının büyümesinde kısmen bir yavaşlama beklediklerini ama bunun Kroll Bond’un verileri kadar da zayıf bir talep olmayacağını düşündüklerini söyledi.

● Enphase (ENPH)’ı güvenilir ürünlere, güçlü yönetime, sınıfının en iyisi operasyonlara ve cazip bir pazar konumuna sahip bir şirket olarak görmeye devam eden analist, bununla birlikte ABD konut talebindeki belirsizliğin “çok yoğun” olduğunu kaydetti.

Enphase Energy’nin Notu Düşürüldü - Piper Sandler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir. 

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti