Borsa Yorumları

Enphase Energy için Güneş Yeniden Doğacak mı?

Mart 21, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Enphase Energy için Güneş Yeniden Doğacak mı?

Raymond James’ten yapılan açıklamada, bilançosu beklentilerin gerisinde kaldığı halde Avrupa kolundan büyük bir destek rüzgarı alan Enphase (ENPH) hisselerini satın almaya değebilir.

Analist Pavel Molchanov, güneş enerjisi hissesinin “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltti. Molchanov’un belirlediği 12 aylık ortalama 225 dolarlık fiyat hedefi, hissenin cuma günkü kapanış fiyatına kıyasla 22,5%’lik bir ralli yapabileceğini gösteriyor. 

Analist dünkü müşteri bilgilendirme yazısında, “Güneş enerjisi sektör standartları açısından antik dönem şeklinde nitelendirebileceğimiz 2013’ten bu yana ilk defa Enphase (ENPH) için olumlu düşünüyoruz. Bu not yükseltmesi kısmen fırsatçı, kısmen tematik.” ifadelerini kullandı. 

Sektörün genelinde risksiz işlem olarak adlandırdığı süreçte “düşen bıçağı” tutmaya çalıştığını belirten Molchanov, yine de bu yıl 30,7% değer kaybetmiş olan Enphase (ENPH)’de bir alım fırsatı gördüğünü kaydetti.

Çarpanların makul sınırlar içinde kaldığını ifade eden analist, özellikle 2021 yılı başlarında 40 olan F/K çarpanının 2024’te 26’ya ulaşacağına dikkat çekti. Karşılaştırma yapıldığında, birçok temiz teknoloji hissesinin 20x ile 30x arasında düşüş kaydeden F/K çarpanına sahip olduğunu vurguladı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC