Borsa Haberleri

Enflasyon Azaltma Yasası Tesla Hisselerini Yükseltebilir!

Enflasyon Azaltma Yasası Tesla Hisselerini Yükseltebilir!
Google News Icon Takip Et

Kilit Noktalar: 

  • Wolfe Research, temiz enerjiyle ilgili kapsamlı düzenlemeler içeren Enflasyon Azaltma Yasası’nın Tesla (TSLA)’nın hisselerini 30% artırabileceğini söylüyor.
  • Analist Rod Lache, elektrikli araç devinin hisselerindeki beklentilerini yükseltti ve Tesla’nın ABD’den aldığı teşviklerle 2025 yılına kadar 11 milyar dolara yakın kazanç elde edebileceğini belirtti. 
  • Rod Lache, “Geçtiğimiz birkaç gün içinde bu raporun ana hatlarını oluşturmak için bir araya geldiğimizde tek bir düşünceyi paylaştık. Enflasyon Azaltma Yasası, ABD otomobil endüstrisi için çok uzun zamandır gördüğümüz en önemli gelişme!” dedi. 

Rod Lache, Tesla’nın Hisse Başına Kazanç Tahminlerini Yükseltti!

Analist Rod Lache, Tesla hisselerine yönelik beklentilerini daha önceki tahmininde referans aldığı emsal performansın da üzerine çıkarak yükseltti. Analist, 2023 ve 2025 yıllarına dair hisse başına kazanç tahminlerini sırasıyla 6,12 ve 12,70 dolardan 7,40 ve 10 dolara yükseltti. 12 aylık fiyat hedefini ise 280 dolardan 360 dolara taşıdı. 

Lache’nin yeni fiyat hedefi, Tesla hisselerinin cuma günkü 270,21 dolarlık fiyatı üzerinden 33%’lük bir artışı temsil ediyor. Lache, “Enflasyon Azaltma Yasası’nın kabul edilmesiyle Tesla, ABD’nin 7.500 dolarlık kredi avantajından yararlanma ihtimali olan ilk OEM (Orijinal Parça Üreticisi) olabilir.” dedi. 

Wolfe Research, Tesla Hisselerinde 30% Artış Bekliyor!

Wolfe Research’a göre, Enflasyon Azaltma Yasası elektrikli araç endüstrisi üzerinde önemli bir etkiye sahip olacak. Araştırma firması, söz konusu yasanın ardından elektrikli otomobil devinin hisselerinde 30% yükselme olabileceğini söyleyerek yatırımcılara Tesla hissesi alma çağrısında bulundu.

Kısa süre önce Tesla, Reno ve Austin’deki fabrikalarına destek sağlaması için üretim vergi kredisi başvurusunda bulundu. Söz konusu desteği alabilmesi hâlinde şirket, tipik bir Tesla aracının üretim maliyetinden 3.400 dolar tasarruf edecek. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı