Bültenler

Elon Musk Twitter Yönetim Kuruluna Katılmayacak

Elon Musk Twitter Yönetim Kuruluna Katılmayacak
Google News Icon Takip Et

Elon Musk’ın şirketin yönetim kuruluna katılmayacağının açıklanmasının ardından Twitter hisseleri her ne kadar piyasa öncesi işlemlerde düşse de bugün itibarıyla yükselişini sürdürüyor.

Twitter CEO’su Parag Agrawal, Tesla (TSLA)‘nın CEO’su Musk’ın Twitter yönetim kuruluna katılmayacağını belirten bir tweet attı.

Agrawal paylaşımında bu durumun en iyisi olduğuna inandığını belirtti. 

“Yönetim Kurulunda olsunlar veya olmasınlar, hissedarların girdilerine her zaman değer verdik ve vereceğiz. Elon bizim en büyük hissedarımız ve onun katkılarına açık olacağız.” sözlerini de ekledi. 

Musk hafta sonu Twitter Blue abonelerinin dogecoin ile ödeme yapabilmesi gerektiğini söyleyen tweet’ler attı. 

Ayrıca sosyal medya platformu hakkında fikirlerini belirtmeye devam etti. Agrawal ise şunları söyledi:

“İleride dikkat dağıtıcı şeyler olacak, aldığımız kararlar ve nasıl uyguladığımız bizim elimizde.”

Musk’ın Twitter’daki 9,2%’lik hissesini satın alması geçtiğimiz günlerde kamuoyuna açıklandı ve ertesi gün Tesla CEO’sunun şirketin yönetim kurulunda görev yapacağı belirtildi. 

Diğer taraftan, artık Musk’ın bir yönetim kurulu üyesi olmadığı için Twitter’daki hissesini 14,9%’un altında tutabilir.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı