Borsa Haberleri

Elon Musk, Twitter Çalışanlarıyla Konuştu

Elon Musk, Twitter Çalışanlarıyla Konuştu
Google News Icon Takip Et

Elon Musk, şirketi 44 milyar dolarlık satın alması öncesinde Twitter (TWTR) çalışanlarına hitap etti. Herkesin katılımıyla gerçekleşen toplantı saat 13:00 sıralarında sona erdi.

Musk toplantıda, Twitter’ı bu yılın başlarında satın almayı kabul etmiş olmasına rağmen satıştan cayma belirtisi gibi algılanan Twitter’ın hizmetteki sahte veya spam hesapların sayısını doğru bir şekilde açıklamadığı iddiasını da dile getirdi. 

Ayrıca Twitter’ın günlük 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşmasını istediğini de belirtti. Tesla (TSLA) ve SpaceX CEO’su için Twitter’daki başarı günlük aktif kullanıcılarda potansiyel olarak 1 milyarı aşan önemli bir artış gibi görünüyor. 

Toplantıda uzaylıların gerçek olup olmadığı hakkında gelen sorulara yanıt olarak da kendisinin daha önce hiç uzaylı görmediğini söyleyerek cevap verdi.

Musk, sadece CEO olmak yerine şirketi büyütmeyi ve belli bir yöne doğru ilerletmeyi umursadığını söyledi. Yani Musk, söz konusu eğer kapsayacılık ve çeşitlilik ise yapılacak en doğru şeyin tüm insanları Twitter’a sokmak olduğunu düşünüyor. Twitter’ı herkesin yasal olarak hakkı olduğu her düşünceyi savunduğu bir platforma dönüştürmeyi de hedefliyor.

Twitter çalışanları işten çıkarma, uzaktan çalışma ve içerik denetimi gibi bazı konulardaki endişelerini de bu toplantıda dile getirdi. Musk, Twitter’daki işten çıkarmaların mali durumuna bağlı olacağını söyleyerek Twitter çalışanlarının endişelerini gidermeye çalıştı. Musk uzaktan çalışma konusunda da, Twitter ve Tesla arasında büyük bir ayrımın olduğunu ve çalışanların uzaktan çalışmaya devam edebileceğini de söyledi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı