Borsa Haberleri

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Hissesi ChargePoint Neden Düştü?

Ocak 20, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Hissesi ChargePoint Neden Düştü?

ChargePoint Holdings (CHPT), perşembe günü elektrikli araç altyapı hisseleri açısından olumsuz seyreden seansta değer kaybına uğradı.

● Kaliforniya merkezli elektrikli araç şarj istasyonu hisseleri perşembe günü 10,42% düşerken, emsalleri olan Evgo (EVGO) 10,23% ve Blink Charging (BLNK) 7,32% oranında değer kaybetti.

● Sektördeki birçok hissenin bu sert düşüşünde zamanla oldukça manidar. Elektrikli araç şarj istasyonları işleten ve 4,8% değer kaybeden Wallbox (WBX)’ın kayıpları azaltmak için çalışanlarının yaklaşık 15%’ini işten çıkaracağına dair haberler çıkmıştı. İşten çıkarma duyurusunu yapan Wallbox CEO’su Enric Asuncion, 2023’teki elektrikli araç talebine ilişkin olarak biraz iç karartıcı açıklamalar da yaptı.

● Asuncion, “Küresel tedarik zincirlerinde yaşanması beklenen yakın gelecekteki aksaklıklar elektrikli araç teslimat oranlarını etkiledi ve sonuç olarak maliyet yapımızı cari talep ortamıyla daha uyumlu hale getirmemizi zorunlu kıldı” ifadelerini kullandı.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Hissesi ChargePoint Neden Düştü?

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti