Borsa Yorumları

Elektrikli Araçların Yaygınlaşması için Önemli Şirket

Mart 9, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Elektrikli Araçların Yaygınlaşması için Önemli Şirket

Morgan Stanley, elektrikli araçlar için lazer görüntüleme, algılama ve mesafe ölçüm (LIDAR) teknolojisine sahip Hesai (HSAI)’nin emsallerini gölgede bırakabileceğini açıkladı.

Hisseyi “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuyla tavsiye eden analist Tim Hsiao, 12 aylık ortalama fiyat hedefini 26,50 olarak belirledi. Hsiao’nun bu fiyat hedefi, hissenin çarşamba günkü kapanış fiyatına göre 39% yukarısını işaret ediyor.

Analist bir müşteri bilgilendirme yazısında, “LIDAR çözümlerinde lider bir şirket olan Hesai (HSAI), yeni doğmasına rağmen, akıllı elektrikli araç penetrasyonunun artış gösterdiği bu ortamda LIDAR teknolojisinin Çin’de hızlı bir şekilde kabul görmesinden fayda sağlayacaktır. Hesai (HSAI)’nin, üstün ölçeği ve kâr marjının yanı sıra hazırdaki projelerinin güçlü olması nedeniyle emsallerini gölgede bıraktığını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Elektrikli Araçların Yaygınlaşması için Önemli Şirket

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir. 

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti